Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Ya istikrar ile kalkınma ya da vesayet ile kaos

Giriş Tarihi : 5-6-2015
Ya istikrar ile kalkınma ya da vesayet ile kaos

Yarın yapılacak seçimlerin hangi Partinin iktidar olup olmayacağı tercihinden çok Türkiye’nin Dünya üzerinde gelecekte nasıl bir konum, etki ve vizyona sahip olması gerektiğinin belirlneceği bir seçim olduğu tartışmasız bir biçimde ortaya çıktı..
 
Recep Tayip Erdoğan’ın kaderi ile Türkiye’nin kaderi birleşmiş durumda..
 
Eski Türkiye’deki koalisyonlar döneminin istikrarsız, karanlık ve yağma günlerini yaşayanlar bilir: Baskıcı ve yasakçı bir yönetim, ülke bakımsız, insanlar umutsuz, hazine tamtakır, yabancılara el açan, itelenen soyulan geri bir ülkeydik.
 
Geldiğimiz nokta ortada.
 
Bugün ekonomisini güçlendirerek yerli savunma sanayisini kuran ve üreten, büyük yatırımlarla dünya ile rekabet eden, emperyalistlere boyun eğmeyen ve dünyadaki tüm mazlumların umudu olan istikrarlı bir Türkiye var.
 
Bu gelişme ve büyümeden dış ve iç şer mihraklar, ezelî düşmanlar haçlılar, Siyonistler emperyalistler çok rahatsız oldular.
 
Ak Parti Hükümeti’ni ve Sayın Cumhurbaşkanı’nı devirmek istiyorlar.
 
Seçim arefesinde tabloya bakarsanız; tek başına duran Ak Parti ve onun kurucusu Sayın Cumhurbaşkanı, karşı cephede sağdan-sola bir araya gelebileceğini düşünemediğimiz  tüm partiler, paralel yapılar, illegal örgütler, Siyonist ajanlar, bazı Müslüman gurupların başındaki kuklalar koro halinde ağız birliği yapmış aynı safta AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’a tek sesli koro gibi saldırıyorlar.
 
Ülkemizde akl-ı selim sahibi, haktan yana milyonlarca vatandaşımız, kardeşimiz istikrar adına Ak Parti Hükümetinin devamını istediği gibi, Bosna, Mısır, Suriye, Irak, Libya, Tunus, Cezayir ve diğer İslam dünyasındaki zalimlerin idaresinde ezilen milyonlarca Müslüman da bunu istiyor ve dua ediyorlar. Öyle inanıyorum ki, Allah dostlarının duası ve himmeti de bu yönde.
 
Yarın yapılacak seçimlerde seçmenin önünde iki şık olacak..
 
Ya İstikrar ve kalkınmanın devamından yana oyunu kullanarak AK PARTİ diyecek ya da birbirleriyle inanç ve ideolojik çatışma halindeki CHP-MHP-HDP Koalisyonundan yana tercihini kullanacak…
 
CHP, MHP, HDP arasında kurulacak koalisyon karmaşa ve kaos doğuracağı açık.
 
Birbiriyle kanlı bıçaklı zıt kutupların ortak noktada anlaşarak ülkeyi güzelce yöneteceklerini düşünmek safdillik olur. 
 
Bu üç parti İktidarı bölüşerek, kendilerini destekleyen güçlerin medya ve finans ayakları ile PKK, DHKP-C ve diğer paralel, legal ya da illegal örgütlerin cirit attığı sıkıntılı bir dönem yaşanır.
 
Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti 1699 Karlofça Antlaşmasından 2008 yılında  IMF ile irtibatı kesinceye kadar tam bağımsız bağımsız değildi. Dış güçler ve içerdeki oligarşik grup, ülkeyi yeniden vesayetine almak istemektedir. Bu ülkeye hizmet edenlere Siyonizm ve emrindeki Batı hep aleyhte kampanya başlatmıştır. Sultan Abdülaziz Han ülkeye hizmet etti ve donanmayı güçlendirdi. İngilizlerin adamı Mithat ve Avni Paşa liderliğindeki cunta Sultan Abdülaziz Han’ı şehit etti.
 
Osmanlıyı 33 sene bir karış toprak kaybetmeden idare eden, borç almayan borç ödeyen ve Osmanlının her köşesinde sayısız eserler yaptıran Sultan Abdülhamid Han’ı İttihat ve Terakki denilen kişiler Siyonist, Ermeni ve Balkanlar'daki çetelerle iş birliği yaparak tahtan indirdiler. Nihayetinde bu girişimden 10 yıl sonra Osmanlı yıkıldı.
 
Menderes ve Özal’dan sonra Siyonizm emrindeki İsrail, ABD, AB, Almanya, Suriye, PKK, Kandil ve muhalefet Erdoğan’a bir nevi savaş açmıştır.
 
Türkiye, Orta Doğu ve Balkanlar’da bölgesel güç olmaktan küresel güç olma yolunda hızla ilerlemektedir. Ancak bunun için en önemli parça, kardeş Türk halkı ile kardeş Kürt halkının kucaklaşmasıdır. Bu topraklarda bin yıllardır bu kucaklaşma zaten yaşanıyordu. Son 30 senedir, dünyayı yöneten emperyalist güçler bunu engellemek için PKK terör örgütünü kurmuştur. Bu konuda başarılı da olmuşlardır. Ancak bu iki kardeş halk, bugün gerçeği görmüş, binlerce yıl yaptığı gibi tekrar kucaklaşmanın, kardeş olmanın isteği içindedir. 
 
Ülkemiz, milletimiz ve tüm dünya için, özellikle de İslâm âlemi için tarihî bir dönüm noktası olan 7 Haziran seçimi, hayâtî derecede önemli ve ciddî sonuçlar doğurabilecek mahiyettedir. Seçmenler hangi partiye oy verirse versin, sonuç itibariyle sandıktan iki netice çıkacak: YA İSTİKRAR, YA KOALİSYON.
 
Yapılan işin sonucuna bakılır. Ne yaptığınız değil, hangi yolda nereye varıyorsunuz? Buna itibar edilir. Hangi partiye ve siyasi düşünceye sahip olursanız olun, oyunuzu kullanırken sadece iki tercihten birini seçmiş olacaksınız. YA İSTİKRAR, YA KAOS.
 
Bütün bu oyunlara rağmen milletimizin oy’ları ile kirli oyun’u bir kez daha bozacağına inanıyorum..

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 3755
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti