Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

İşte operasyonun şifreleri

Giriş Tarihi : 8-12-2015
İşte operasyonun şifreleri

Allah kimseyi Vali Mustafa Yaman’ın düştüğü duruma düşürmesin. Kolay değil, koskoca bir şehrin mülki amirisin, hakkındaki iddialar yenilir yutulur cinsten değil ve en acısı da çıkıp söyleyecek tek bir sözün bile yok… Bakın şu bizim Vali Yaman’daki şansa ki tam da hakkındaki skandalların ardı ardına patladığı, İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma başlattığı, mülkiye başmüfettişinin şehrimizde olduğu, 14 AK Partili belediye başkanının kendisini kınayan ortak bildiri yayınladıkları, AK Parti ilçe başkanlarının sert tepki gösterdiği şu günlerde, Balıkesir’de bir paralel yapı operasyonu patlıyor ve gündem ‘şak’ diye değişiyor. Hakikaten ne talih değil mi?

Şimdi gelelim operasyonun perde arkasına.

Öncelikle şunu belirteyim: Kim bu paralel devlet yapılanmasının içindeyse, kim terör örgütüne para aktarıyorsa devletin bu şebekelerle mücadele etmesi son derece doğal ve haklıdır. Her Türk vatandaşının bu mücadeleye destek vermesi gerekir.

Konumuza dönersek;

Soruşturma hangi zaman dilimini kapsıyor?

2009 ve 2010yılları arasını…

Peki o yıllarda paralel yapı diye bir tehdit söz konusu muydu?

Hayır.  O yıllarda ortada ne terör örgütü vardı, ne de o örgütle mücadeleyi sağlayacak kanun. Milli Güvenlik Kurulu bile paralel devlet yapılanmasını Ağustos 2014’te tehdit olarak kabul etti.

Şüphelilere isnat edilen suç ne?

Terörizme finans sağlamak, 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanununa muhalefet, FETÖ Mensubu olmak, güveni ve görevi kötüye kullanmak.

Suçlanan bürokratlar kim?

Milli görüş geleneğinden geldiği herkesçe bilinen, dönemin İşkur İl Müdürü ve şimdiki Gençlik ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan ile AK Partili belediyelere ve iktidarın üst düzey isimlerine yakınlığı ile tanınan, İşkur İl Müdürü Nazım Balcı.

Bu iki kıymetli bürokratla ilgili çok net olan bir şey varsa her ikisinin de paralel yapıyla uzaktan yakından ilişkilendirilemeyeceği.

Peki ne oldu da aylardır herkesin dilinde olan “paralel yapı” operasyonunda torbadan Aslan ve Balcı çıktı?

Bu sorunun cevabı önceki sabah İlhan Aslan’ı evinden almaya gelen emniyet görevlisi ile Aslan arasındaki diyalogda gizli:

Emniyet görevlisi sabah 7 sularında kapısına dayandığı İl Müdürü Aslan’a Paralel Yapı Operasyonu kapsamında çıkarılan gözaltı kararını tebliğ ediyor. Duyduklarına inanamayan Aslan:

-          Ben Valiliğe bağlı bir kurumun il müdürüyüm, müsaade ederseniz amirim olan Vali Mustafa Yaman’a bilgi vermek durumundayım.

Emniyet görevlisi:

-          Vali beyin zaten haberi var efendim. Buyurun gidelim.

Yani Vali Bey konuya hakim!

***

Hatırlayın; Vali Mustafa Yaman, geçtiğimiz günlerde bir düğüne katılmıştı. O düğünde Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, AK Parti İl Başkanı Dinçer OrkanMilletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarından oluşan protokol masasına oturamayan Vali, düğünü eşiyle birlikte yandaki boş masadan takip etmek durumunda kalmıştı.

Peki kimindi o düğün?

İlhan Aslan’ın kızı Merve Nur’un!

Yaman Vali bu duruma bozulmuş olacak ki geçtiğimiz Pazar Balıkesirspor’un Karşıyaka’yı ağırladığı maçta kendisini bizzat karşılayan İlhan Aslan’a soğuk yapıp tek kelime konuşmadı.

Maçın ertesi günü de İlhan Aslan’ın kapısına polisler dayandı!

Maalesef ilk kurbanlar İlhan Aslan ve Nazım Balcı değil. Balıkesir’de paralel yapı mücadelesi dejenere oldu. İş öyle bir noktaya vardı ki; Vali Mustafa Yaman’ın canını kim sıksa, anında paralel damgası yiyor. Gerek sosyal medya çetelerince, gerekse Yaman’a yakın müptezel yayın organında kara propaganda başlıyor.

Yaman Vali’nin kızı, AK Parti Milletvekili adayı Hilal Demirözer’i tehdit ediyor, ertesi sabah müptezel gazete Demirözer’i paralel ilan ediyor. YENİSÖZ,  Vali’nin skandallarını patlatıyor, müptezel gazete yine devrede… AK Partili bir çok siyasi isim, yerel yöneticiler ve bürokratlar paralel yaftasıyla saf dışı bırakılmaya çalışılıyor.

İnanın bu gürültü patırtı, kararnamesi yolda olan şahsın son çırpınışlarıdır. Bırakın merkezde görev yapmayı, memurluğu bile tehlikede! İzleyin, görün…

Kuşkusuz Türkiye bir hukuk devleti. Savcılarımız neyin doğru neyin iftira olduğunu çözecektir. Ancak hak etmeyen insanların alnına kara leke sürmeye çalışanları bu şehrin insanları hiçbir zaman unutmayacak. 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 8687
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti