Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

BOSTAN BÜYÜKELÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Giriş Tarihi : 10-1-2017
BOSTAN BÜYÜKELÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Milletvekili Kasım Bostan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üzerine 9. Büyükelçiler konferansına katıldı.

AK Parti Milletvekili ve Estonya Dostluk Grubu Başkanı Kasım Bostan, Dışişleri Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üzerine 9.Büyükelçiler konferansına katıldı. “2023’e doğru milli değerler ve küresel hedefler” konulu konferansla ilgili açıklamalarda bulunan Bostan,“ Ülkemiz coğrafi konumundan dolayı sürekli değişen dış politika dinamiklerinin önemli kesişme noktalarında yer almakta ve bu durum temel dış politika konularını da şekillendirmektedir.  Ülkemiz, çeşitli isimler altındaki terör örgütleri ile sınır ötesi suç şebekelerinin faaliyetlerinin en yoğun etkileşim içinde bulunduğu  bir konumdadır. Bu yüzden, Türkiye’nin bölgede kararlı ve yapıcı bir dış siyaset takip etmesi daha da önemli hale gelmiştir.  Türkiye, ülkeler arasındaki uyuşmazlıkların çözümü ve arabuluculuk konularında eskiye kıyasla çok daha faal bir performans sergilemektedir. Türkiye dışında yaşayan soydaş ve akraba topluluklarının hak ve menfaatlerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Mevcut ikili ve çok taraflı işbirliği mekanizmalarının en etkin şekilde çalıştırılması çok önem taşıyor. Bu doğrultuda masadaki her anlaşmanın sonuçlandırılması ve yürürlükteki her düzenlenmenin en etkili şekilde işletilmesi için çabalarımızı daha da arttıracağız.“ ifadelerini kullandı.  Bostan konferansa katılan diplomatlarımızdan Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, Dünya Ticaret Örgütü daimi temsilcisi Büyükelçi Kemal Madenoğlu, Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve Şili büyükelçisi Naciye Gökçen Kaya ile görüştü ve Avrupa ülkelerinin ülkemize karşı  tutumları ve bu bölgedeki siyasi ekonomik gelişmeler hakkında bilgi aldı.(İNANÇ UMUT)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 4875
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.72.117)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Karesi Altın Ok İçin Gün Sayıyor
2. ‘Amacımız, Balıkesir’in Evlatları Daha İyi Eğitim Alsın’
3. Şehit Polis Dereli Adına Çam Fidanları Dikildi
4. Dürüstlük Abidesi Köy
5. 13 Aşı Ücretsiz Sunulmakta
6. Liseli Öğrenciler Höşmerim Yaptı
6. Çocuklar Sordu Başkan Uğur, Cevapladı
7. ’Sohbetin Tadı Damağımızda Kaldı’
8. 57. Alaya Vefa Yürüyüşü
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Güven Asa Zeytinyağı Fabrikası      Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti