Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

CANBEY GAZETECİLERİN 10 OCAK’INI KUTLADI

Giriş Tarihi : 10-1-2017
CANBEY GAZETECİLERİN 10 OCAK’INI KUTLADI

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yardımcısı Mustafa Canbey, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında açıklama yaptı.

Gazetecilik mesleğinin temelinde emek ve özveri olduğunu dile getiren Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yardımcısı Mustafa Canbey, “Toplumun temel değerlerini kendisine rehber edinip, hiç bir karşılık beklemeden haberi 'doğrudan, eğmeden, bükmeden' kamuoyuna aktaranın gerçek adıdır Gazetecilik. Bugün “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” karşılığının sıcak bir tebessüm olduğu bu mesleği icra eden değerli meslektaşlarım; Biliyorum ki, en büyük feyz kaynağınız bu mesleğe duyduğunuz aşktır. Bu aşkın bir tarafında siz diğer tarafında peşinden koştuğunuz haber vardır. Gazetecilik özveri kavramının içini en iyi dolduran mesleklerden biridir. Yazın sıcağını kışın soğuğunu, gecenin kör karanlığını bu meslek erbabı daha derinden yaşar, haberin peşinden koşarken insanlığını yanından hiç ayırmaz gazeteci. Kimseler bilmez aç mıdır, açıkta mıdır? Kimselere hissettirmez zira o, bu aşkı, gazeteciliği hakkıyla icra edendir. Değerli meslektaşlarım; Kamuoyunu bilgilendirmek adına kimi zaman ailesini, kimi zaman çocuklarını, kimi zaman yaşamını ihmal edip bu değerli görevi icra eden gazeteci, milletin gizli kahramanları olmaya namzet insanlardandır. Terörle imtihan edildiğimiz bugünlerde medyaya ve gazetecilere büyük görevler düşmektedir. İnşallah bu zorlu günleri milletimizin birlik ve beraberliği ile aşacağız. Günümüz şartlarında giderek zorlaşan bu mesleğin her erbabını canı gönülden tebrik eder, yaşamını bu uğurda yitiren tüm gazetecilere Allah'tan rahmet dilerim” dedi. (İnanç Umut) 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 9243
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.227.48.147)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ZEYTİN DALI’YLA AFRİN’E GİRDİK KANDİL’DEN ÇIKACAĞIZ
2. TÜRK İBARESİNİN KALDIRILMAK İSTENMESİNDEN RAHATSIZIZ
3. MARKO PAŞA MÜZİKALİ MEST ETTİ
4. BALIKESİR KADIN ESNAF SAYISINDA 5. SIRADA
5. TOKİ 173 İŞ YERİ İLE 42 KONUTU SATIŞA ÇIKARDI
6. ATAHAN: EMNİYET GÜÇLERİMİZİN BİLEĞİNİ HİÇBİR GÜÇ BÜKEMEZ
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti