Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

BÜYÜKŞEHİR 7/24 KARLA MÜCADELE EDİYOR

Giriş Tarihi : 12-1-2017
BÜYÜKŞEHİR 7/24 KARLA MÜCADELE EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi, il genelinde karla mücadeleyi etkin bir şekilde sürdürüyor. 7/24 esasına göre çalışan ekipler ana arterler ve kent merkezinde çalışmalarına devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yağışın etkili olduğu tüm il genelinde özverili bir şekilde çalıştığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yağışların Balıkesir’de etkisinin çok olduğunu belirtti. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin bile tarihinde görmediği kar yağışı altında kaldığını ifade eden Başkan Uğur, “Balıkesir’in 20 ilçesi, 890 kırsal mahallesi ve merkezler dahil bundan etkilendi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak biz kar yağışlarını da düşünerek, damperli kamyon, önünde sıyırıcısı ile, tuz stokları, greyderlerimiz ve dozerlerimiz ile hazırlıklıydık. Kar mücadelemizi hem ilçe yollarında, hem de kırsal mahalle yollarında, hem de merkezde yaptık. İlçe belediyeleri de bu çalışmaları yapıyor” dedi. Bandırma’nın Türkiye’de kar kalınlığı 92 santimetre olan ve en fazla kar yağışı alan ilçesi olduğunu söyleyen Başkan Uğur, “Daha sonra kar kalınlığı bir metreyi geçti. Balıkesir’den Bandırma’ya 6 saatte ulaşabildik. Vatandaşlarımızda tedbirsiz yola çıktıklarından. Çoğunda zincir yok, çekme halatı yok, takoz yok. Bazıları araçlarına antifriz bile koymamış. Hal böyle olunca yolda tıkanmalar oldu maalesef. Elimizden geldiğince vatandaşlarımıza yarım ettik. Antifriz olmayana antifiriz koyduk, yolda kalanın arabasını ittik, yolları açtık. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi büyük bir ekip ile Bandırma’ya gitti. BASKİ’siyle, Kent Estetiği’yle, Fen İşleriyle, İtfaiyesiyle, hatta Çevre Dairemizin ilaçlama araçlarımız bile görevdeydi. 24 saat görev yaptılar. Yine çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. Balıkesir genelinde son iki gündür etkili olan yoğun kar yağışı yağmaya ara verince Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin merkez ve tüm ilçelerde ana arter ve kırsal mahalle yollarındaki çalışmaları da hız kazandı. Büyükşehir Belediyesine bağlı onlarca ekip ve yüzlerce personelin durmaksızın süren çalışmaları sonucunda kar esaretinin yaşandığı ilçelerdeki birçok mahallenin yolu tekrar ulaşıma açıldı. Yetkililer, kar yağışının başlamasıyla kırsaldaki yolların tekrar kapanabileceğini ancak yapılan çalışmalarla vatandaşların mağduriyetlerinin önüne geçilmesi için gerekli çalışmaların titizlikle yürütüldüğü diğer birimlerin ekiplerine yardımda bulunmaya devam edileceğini bildirdi.

 

BÜYÜKŞEHİR HER YERDE

 

Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri Atatürk Parkı ve Şehitler Parkı, Orman Bölge üst geçit, Valilik Meydanı Öz Merkez önü, Ziraat Bankası önü, Atatürk Devlet Hastanesi girişi, Diş Hastanesi etrafı, Devlet Hastanesi, Milli Kuvvetler, Ali Hikmet Paşa Meydanı, Emniyet önü kavşağı Otel Basri arası kaldırım üzeri, TTM, Paşa Camii etrafı, Sıtkı Yırcalı Caddesi kaldırım üzeri, Doğum evi kavşağı ve Edremit yolu etrafında kar temizleme çalışmaları yaptı. Ekipleri yine ilçe merkezilerinde kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. (BTT) tarafından yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım zorluğu yaşanan Sakarya Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi ve Toki'de ek araçlar ile ücretsiz ring seferleri yapıldı. Vatandaşlar otobüslerin ulaşamadığı bölgelere BTT araçları ile ulaşma imkanı buldu.

 

YOLDA KALANLARA KUMANYA

 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolda kalan araçların kurtarılması için çalışmalar yaparken, yine yolda ve otogarlarda mahsur kalan vatandaşlara da kumanya dağıtımı yaptı. Özellikle Bandırma, Manyas, Erdek ilçelerindeki otogarlarda saatlerce beklemek sorunda kalan vatandaşlara Büyükşehir ekipleri tarafından yiyecek ve içeceklerin yeraldığı binlerce kumanya dağıtıldı. Yine yolda kalan araç içerisindeki insanlara da ekipler tarafından kumanyalar dağıtıldı. Yoğun kar yağışı ve tipinin durması nedeniyle ayrı bir tehlikeye dikkat çekildi. Karların erime nedeniyle bazı bölgelerde yoğun çamur ve su taşkınlarının olabileceği, bununla ilgili vatandaşların tedbirli olması uyarısı yapıldı. (Ahmet Üstün)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 7929
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti