Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Tıp öğrencileri ’beyaz önlük’ giydi

Giriş Tarihi : 17-3-2017
Tıp öğrencileri ’beyaz önlük’ giydi

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen "14 Mart Tıp Bayramı ve Beyaz Önlük Giyme Töreni" Çağış Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından  Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Aslan yaptığı selamlama konuşmasında, zorlu bir sürecin ardından fakültelerine yeni başlayan 109 öğrenci olduğunu ifade ederek, aslında bu zorlu sürecin bitmediğini 6 yılın sonunda mezun olup hekim oluncaya kadar devam edeceğini vurguladı. Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan  Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir'in Türkiye standartlarında sağlık hizmeti verdiğini ifade ederek, tıp fakültesi işbirliği ile bu standardı daha yukarılara taşımak istediklerini söyledi.

BÜTÜN YORGUNLUKLARINIZI UNUTURSUNUZ
Balıkesir'in Türkiye standartlarında sağlık hizmeti sunduğunu gururla söylediğini ifade eden Vali Yazıcı, "Öncelikle sevgili öğrencilerimizin anne ve babaları, çocuklarınız için çok isabetli bir karar vermişsiniz. Çocuklarınıza tıp fakültesini kazandırabilmek adına büyük fedakarlıklar yaptığınızın bilincindeyim. Sevgili gençler, kutsal ama bir o kadar da meşakkatli bir mesleği seçmiş bulunmaktasınız. Bu zorluklar, üzerinize aldığınız sorumluluklar bir çocuğun gülümsemesiyle bir hanımefendinin bir beyefendinin 'Allah razı olsun doktor hanım, doktor bey' demesiyle bütün yorgunluklarınızı unuttuğunuz an hayatınızdaki en güzel anlar olacaktır. Çünkü insana yardım onun ihtiyacını gidermeniz dünya üzerinde yapacağınız en güzel şey. Hayat devam ettikçe, tıp insanoğlunun en önde gelen uğraş alanlarından biri olmaya devam edecektir. Her şartta ve her koşulda hizmet vermek için canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. İnsanların sorunlarını dertlerini gidermek için var gücüyle çalışan tüm hekimlerimizin tıp bayramını kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Rektör Yardımcıları  Prof. Dr.  İlter Kuş, Prof. Dr. Şakir Sakarya, Prof. Dr. Mehmet Baştürk , öğretim elemanları, öğrenci aileleri ile öğrenciler katıldı. Konuşmaların ardından protokol ile akademisyenler Tıp Fakültesi öğrencilerine beyaz önlüklerini giydirdi.(Doğan Ergün)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 10659
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.72.117)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Karesi Altın Ok İçin Gün Sayıyor
2. ‘Amacımız, Balıkesir’in Evlatları Daha İyi Eğitim Alsın’
3. Şehit Polis Dereli Adına Çam Fidanları Dikildi
4. Dürüstlük Abidesi Köy
5. 13 Aşı Ücretsiz Sunulmakta
6. Liseli Öğrenciler Höşmerim Yaptı
6. Çocuklar Sordu Başkan Uğur, Cevapladı
7. ’Sohbetin Tadı Damağımızda Kaldı’
8. 57. Alaya Vefa Yürüyüşü
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Güven Asa Zeytinyağı Fabrikası      Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti