Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Karesi’de kaçak ete geçit yok

Giriş Tarihi : 19-3-2017
Karesi’de kaçak  ete geçit yok

Karesi Maltepe Mahallesi’nde, polis tarafından bagajında insan sağlığına uygun olmayan 250 kilogram kaçak et bulunan araç yakalandı. Torbalar halindeki menşei ve kaynağı belli olmayan hayvansal ürünler Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından imha edildi.

Karesi Maltepe Mahallesi'nde devriye gezen polis ekipleri, (H.T.)'ye ait 10 LF 105 plakalı aracın arka koltuğunda ve bagajında torbalar halinde paketlenmiş 250 kilogram ağırlığında dana ciğeri, et, kuyruk yağı ve sakatat ele geçirdi. Araç sahibi (H.T.) ve etlerin sahibi olduğunu belirten (L.Ö.)'nün menşei ve kaynağı belli olmayan hayvansal ürünleri İstanbul'dan belgesiz olarak araç bagajında insan sağlığına uygun olmayan şekilde Balıkesir'e getirdikleri öğrenildi.

250 KİLO ET İMHA EDİLDİ

Olay yerine gelen Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Karesi Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri ve veteriner hekim kontrollerinde aracın belgesiz olarak insan sağlığına uygun olmayan şekilde etleri taşıdığı tespit edildi. 5199 sayılı kanunun 8. maddesi  'f' bendi gereği hayvansal ürünlerin taşınması esnasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca belirlenen belgelerin bulundurulmadığından araç sahibi (H.T.) ve etlerin sahibi (L.Ö.) hakkında Karesi Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerince 2 bin 202 TL idari para cezası uygulandı.
Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından 250 Kilogram hayvansal ürün Balıkesir çöplüğünde imha edildi. (Doğan Ergün)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 10749
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.205.159.168)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ‘Millî İstihdam Seferberliği’ Balıkesir’e Yayılacak
2. Poyrazlı, Edremit’i ‘Evet’ Le Çoşturdu
3. Başkan Uğur, Sözünü Tuttu
4. ‘Devlet, Üstün Zekalı Çocukların Kontrolünü Sağlasın’
5. “Gayret Başarının Anahtarıdır”
6. Otomobil Dolandırıcıları Suçüstü Yakalandı
6. Kahramanların adı Sarı’ya Battı mı?
7. Dünyanın En Modern Fabrikalarından
8. Yandaşlar Kafaoğlu’nu kahraman yapmak için bu yalanı da yazdı
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Güven Asa Zeytinyağı Fabrikası      Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti