Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Evet ile Türkiye’nin gücüne güç katacaksınız"

Giriş Tarihi : 19-3-2017
   Evet ile Türkiye’nin gücüne güç katacaksınız

Cumhurbaşkanlığı Sistemi Halk Oylaması için 16 Nisan’da yapılacak olan kırsal mahallerdeki ’evet’ turlarına devam eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karacaören ve Halkapınar’da vatandaşlarla buluştu. Yılmaz, "Sizler ’evet’ diyerek yalnızca Anayasa’yı değiştirmeyecek, Türkiye’nin gücüne güç katacaksınız" dedi

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti Karesi Teşkilatı ile birlikte 16 Nisan'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Sistemi Halk Oylaması için kırsal mahallelerdeki çalışmalarına devam ediyor. Karacaören ve Halkapınar mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, 16 Nisan'da yepyeni bir geleceğin temellerinin atılacağını ifade ederek, Karacaören ve Halkapınarlı vatandaşları 16 Nisan'da 'evet' demeye davet etti.

 

"MİLLETİN MECLİSİ GÜÇLENİYOR"

16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak olan Anayasa değişikliğiyle, Türkiye'de yönetim sisteminin değişeceğini, istikrar ve güven ortamının garanti altına alınacağını söyleyen Yücel Yılmaz, yeni sistemde, yasama faaliyetlerinin bütünüyle milletvekillerine bırakılarak Milletin Meclisi'nin güçlendirildiğini, Cumhurbaşkanının bütçe dışında Meclise kanun teklifi veremediğini, Meclise Cumhurbaşkanını ve Bakanları denetleme yetkisinin verildiğini hatırlattı. Başkan Yılmaz, Yeni Anayasa ile yargının tarafsız ve bağımsız olacağını, çift başlılığın ortadan kalkacağını, herkesin adalet önünde eşit olacağını vurguladı.

 

"TEK MİLLET, TEK BAYRAK

TEK VATAN, TEK DEVLET"

Karacaören ve Halkapınarlıları 16 Nisan'da kurulacak olan sandıkta 'evet' demeye davet eden Başkan Yılmaz, "Sizler 'evet' diyerek yalnızca Anayasa'yı değiştirmeyeceksiniz. 'Evet' diyerek istikrarsızlığı sona erdirecek, koalisyonlara son verecek, Türkiye'nin gücüne güç katacaksınız" dedi. Karesi'de güçlü bir 'evet' çıkacağına inandığını kaydeden Yücel Yılmaz, "Ben, vatandaşlarımızın 16 Nisan'da tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet için evet diyeceğini düşünüyorum" açıklamasında bulundu. (Ümit Ulus)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 9362
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti