Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Esnafın sorularını cevaplandırdı

Giriş Tarihi : 19-3-2017
Esnafın sorularını cevaplandırdı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, "İkide bir milletin ümüğünü sıkmaya alışanların ümüğünü artık millet sıkacak" dedi.

Müezzinoğlu, Bandırma’da bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulundu. Bandırma Cumhuriyet Meydanı'nda partililerce karşılanan Bakan Müezzinoğlu, temaslarına esnaf ziyareti ile başladı. Vatandaşlarla kahve içerek sohbet eden Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Ak Parti İlçe Teşkilatı önüne geçerek, burada vatandaşlara buğday çorbası dağıttı. 100. Yıl Mahallesi'nde yeni yaptırılan Sosyal Güvenlik Kurumu'na ait hizmet binasını açan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmasında " Atatürk cumhuriyeti kurarken egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demişti. Biz istiyoruz ki milletin egemenliğine kimse dokunmasın. Milleti merkeze alan ve milli iradenin hak ve hukukunu güçlü kılan bir dönemi inşallah bu ülke çok daha güçlü bir geleceğin ve çok daha büyük hedeflere yürüyüşünde merkeze alacaktır. Yapmak zorunda olduklarımızın ne kadar çok olduğunu hep birlikte fark etmemiz lazım" dedi.

CUMHUR NE DERSE O OLACAK
Müezzinoğlu, daha sonra Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Düğün Salonu'nda düzenlenen "Alın Teri, Akıl Teri Milli İstihdam Seferberliği" programına katıldı. Müezzinoğlu, "Önümüzdeki süreçte, milletin ümüğünü ikide bir sıkmaya alışık olanların ümüğünü artık millet sıkacak. Ondan rahatsız olanlar korkmaya başladı. Diyorlar ki rejim değişikliği. Yok kardeşim, rejim falan değişmeyecek. Cumhuriyet var, cumhur var. Cumhur ipin ucunu eline alacak. Cumhur ne derse o olacak. Türkiye'de her şeyin eskisi gibi olmasını isteyen Avrupa var mı, var. Avrupa'nın yanında Amerika ve gelişmiş ülkeler var mı, var. Onlara da diyoruz ki, ey dünya Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Şunu bilin ki, dünyada da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. "dedi.

CHP SEÇİLME YAŞININ 18’E

İNDİRİLMESİNDEN RAHATSIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 18 yaşındaki gençlere seçilme hakkı verilmesi ile ilgili eleştirilerine cevap verdi. Müezzinoğlu "Buradan Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerimize de şunu söyleyeyim. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk milletine inanarak, güvenerek ve egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek bu genç cumhuriyeti bize bıraktı ve TBMM'ye de Egemenlik Kayıtsız şartsız milletindir dedi. Bugün CHP ne yapıyor? Milletten korkuyor, milletten kaçıyor. Milletin hak ve hukukunun millete verilmesinden rahatsız oluyor. Cumhurun cumhurbaşkanına yetki vermesinden rahatsız oluyor. Cumhurun çocuklarından, gençlerinden rahatsız oluyor. 18-24 yaş grubunda 8,5 milyon evladımız var. Bu gençler bu ülkenin gençleri. Bu ülkenin gençlerine 22-23-24 yaşında diyorsun ki, elini vicdanına koy bana oy ver, beni seç. Biz şimdi gencin 22 yaşında Cumhurbaşkanını seçme iradesi olduğuna inanıyoruz, güveniyoruz. Mahallesine muhtar seçme iradesine, belediye meclisine seçmesine inanıyoruz güveniyoruz ama Bandırma Belediye Meclisi'nde 22 yaşında bir gencin olmasından rahatsız oluyoruz, korkuyoruz veya mahalle muhtarlığında bir gencin muhtar olmasından rahatsız oluyoruz. Biz de diyoruz ki, bu gençlerin arasından Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları çıksın, 600 milletvekili arasında 20-30 tane genç olsun, tecrübe kazansın, aralarından Recep Tayyip Erdoğan'lar çıksın diyoruz. 18 yaşındaki gençler arasından çıkacaktır bu. 8,5 milyon genç içinde 18 tane genç mecliste olsa ne olur? Ama bunların içinden bir tanesi dünya çapında farklı bir gencimiz olabilir. Gençlere diyoruz ki, kendinizi inkar etmeyin. Haklarınızı bir cebinize koyun. İster kullanırsınız, ister kullanmazsınız. Bu 8,5 milyonun hakkı neden CHP ya da Kılıçdaroğlu istemiyor diye onun cebinde dursun? Al hakkını cebine koy, ister kullan ister kullanma. Ama biz gençler kullansın istiyoruz. Türkiye'nin geleceği gençlerimizde" dedi.

Esnafın sorularını cevaplandırdı


Bakan Müezzinoğlu esnafın sorularını da cevaplandırarak taşeronda çalışan kişilerin ne zaman kadroya geçirileceğine yönelik soruya da ilgili bakanlıklarla konu üzerinde çalışmaların devam ettiği cevabını verdi. Bakan Müezzinoğlu, bir esnafın, "İşe aldığımız eleman 2-3 ay çalışıp işi tam öğrendikten sonra işi bırakıyor. İşe giren bir kişinin en az 12-18 ay çalışmasını sağlayan bir yasa istiyoruz" demesi üzerine, bakanlıktan yetkili kişileri bu konuda görevlendireceklerini ifade etti.(İHA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 7671
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti