Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

İsmail Yurdakök Hoca’ya Beton Tepe’yi sorduk, net cevap verdi:

Giriş Tarihi : 19-3-2017
İsmail Yurdakök Hoca’ya Beton Tepe’yi sorduk, net cevap verdi:

BETONA, RESME KARŞI DUA ETMEK İSLAMDA YOK

Hani Zekai Ka­fa­oğ­lu ya­ka­la­dı­ğı­nı Yıl­dız Te­pe­si’ndeki anıta gö­tü­rüp be­to­na ve şe­hit­le­ri­mi­zin res­mi­ne karşı dönüp dua oku­tu­yor ve bunu da fo­toğ­raf­la­tıp her yere ser­vis et­ti­ri­yor ya... Ko­nu­yu dün­ya­ca ünlü islam alimi İsmail Yur­da­kök Hoca’ya sor­duk
 
 
Konuyu belediyecilik bakımından değerlendirmek ayrı birşey. Altıeylül Belediyesi’nin Yıldız Tepesi’ne yaptırdığı Ay Yıldız’lı görsel, şehrimize yakıştı. Mahalleye ahenk kattı, Şehitlerimizin fotoğraflarının orada bulunması da gelecek nesillere 15 Temmuz’u unutturmamak adına bize göre doğru bir adımdı. Buna sözümüz yok. 
 
 
BİZİM MEZHEBİMİZDE YOK
 
 
Ama yakaladığını tutup bu anıtın önünde şehitlerimizin fotoğrafına karşı dua ettirip ettirip çektirdiğin fotoğrafları servis ettirirsen, o zaman o anıt bizim gözümüzde beton tepe olur. İşte bu konuyu duayen islam alimi İsmail Yurdakök Hoca’ya danıştık. İsmail Hoca net sorumuza net cevap verdi. Yurdakök, “Her ne kadar şiilerde böyle bir adet varsa da islamda böyle bir şey yok.  Bu tip alanları mabed haline getirmek, islami açıdan sakıncalıdır, bizim mezhebimizde bu yok” dedi.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 1028
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti