Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

İsmail Yurdakök Hoca’ya Beton Tepe’yi sorduk, net cevap verdi:

Giriş Tarihi : 19-3-2017
İsmail Yurdakök Hoca’ya Beton Tepe’yi sorduk, net cevap verdi:

BETONA, RESME KARŞI DUA ETMEK İSLAMDA YOK

Hani Zekai Ka­fa­oğ­lu ya­ka­la­dı­ğı­nı Yıl­dız Te­pe­si’ndeki anıta gö­tü­rüp be­to­na ve şe­hit­le­ri­mi­zin res­mi­ne karşı dönüp dua oku­tu­yor ve bunu da fo­toğ­raf­la­tıp her yere ser­vis et­ti­ri­yor ya... Ko­nu­yu dün­ya­ca ünlü islam alimi İsmail Yur­da­kök Hoca’ya sor­duk
 
 
Konuyu belediyecilik bakımından değerlendirmek ayrı birşey. Altıeylül Belediyesi’nin Yıldız Tepesi’ne yaptırdığı Ay Yıldız’lı görsel, şehrimize yakıştı. Mahalleye ahenk kattı, Şehitlerimizin fotoğraflarının orada bulunması da gelecek nesillere 15 Temmuz’u unutturmamak adına bize göre doğru bir adımdı. Buna sözümüz yok. 
 
 
BİZİM MEZHEBİMİZDE YOK
 
 
Ama yakaladığını tutup bu anıtın önünde şehitlerimizin fotoğrafına karşı dua ettirip ettirip çektirdiğin fotoğrafları servis ettirirsen, o zaman o anıt bizim gözümüzde beton tepe olur. İşte bu konuyu duayen islam alimi İsmail Yurdakök Hoca’ya danıştık. İsmail Hoca net sorumuza net cevap verdi. Yurdakök, “Her ne kadar şiilerde böyle bir adet varsa da islamda böyle bir şey yok.  Bu tip alanları mabed haline getirmek, islami açıdan sakıncalıdır, bizim mezhebimizde bu yok” dedi.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 8952
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.224.13.210)
Yorumlar - {1 yorum yapıldı}
birbilen- 21.03.2017 12:03:57
mekkeli müşriklerde böyle bir yolla put perest olmuş kendi işlerinden iyiliği emredip kötülükten men eden insanların süliyetlerini (şekillerini) yapıp allah katında bunları şefaetci edinmişler aslında putları yapılan insanlar allah inancı olan iyi insanlarmış ama neticeye bak ALLAH KORUSUN HADDİ AŞMAKTAN
12
8
Etiketler :
1. Türkiye 2 Metre Radyo Kontrollü Planör Şampiyonası Bandırma’da Yapıldı
2. Eğitim Projesi İçin Zirve Yaptılar
3. Prof. Dr. Aktay Termal Tesiste İncelemede Bulundu
4. Ptt’den Vali Yazıcı’ya Ziyaret
5. Ptt’den 177. Yıl Hediyesi
6. Kayalıklardan Düşen Genç 12 Saat Sonra Kurtarıldı
6. Yerel Basın Destek Bekliyor
7. Vali Yazıcı Ayvalık’ta İncelemelerde Bulundu
8. Bu işin içinde vefa da var veda da var
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti