Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Balıkesir Bengi’yi sahiplendi

Giriş Tarihi : 20-3-2017
Balıkesir Bengi’yi sahiplendi

Eğitim-öğretimin niteliğini artırmak için hayata geçirilen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) hız kesmeden devam ediyor.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı eğitimin kalitesini artırmak için  hayata geçirilen BENGİ Projesi kapsamında düzenli bir şekilde okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle buluşuyor.Kaymakam Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Hayırsever Ayşe Büyükdalgıç ile birlikte Mithat Fethi Büyükdalgıç İlkokulu’nda düzenlenen okuma saati etkinliğinde idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.  Salih Korkut Budaras ilkokulunda düzenlenen "Kitap Okuma Saatlerinde" öğrencilerle bir arada kitap okuyan Kaymakam Sırmalı, öğrencilerin sorularını cevaplayarak özgeçmişi ve eğitim hayatıyla ilgili bilgiler paylaştı. 

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı öğrencilere; "Ülke olarak, daha çok gelişmek ve kalkınmak için daha çok kitap okumamız gerekiyor. Okuma kültürünün yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz. Ülke olarak daha çok okuyan bir toplum haline gelebilmemiz için kitapları dost edinmeliyiz. Kitaplar sayesinde daha çok okuyan, daha çok öğrenen ve  daha çok bilen bir nesil yetişiyor ve biz bununla gurur duyuyoruz." dedi.

 

OKUYAN GENÇLİK

 

BENGİ kapsamında Erdek ilçesinde tüm okullarda düzenlenen okuma saatlerine Kaymakam Hasan Erkal, daire amirleri ve okul/kurum müdürleri de katılıyor. Halk Eğitim kurslarında ise kitap okuma etkinlikleri düzenleniyor. Bu etkinliklerde öğrencilerin akademik başarılarını arttırabilmenin yanı sıra iyi birer vatandaş olup insani değerlere önem veren kişilikler kazanmaları hedeflenmiştir. BENGİ Projesi kapsamında Kepsut Kaymakamlık makamında kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Hacer Özer İlkokulu ve Oktay Koçman Ortaokulu   öğrencilerini bizzat makamında ağırlayan ve okuma etkinliğine kendisi de katılan Kaymakam Murat Atıci, kitap okumayı yaşam tarzı haline getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.Hayatın her alanında ve her zamanında kitap okumanın mümkün olduğunu göstermek için bu etkinliği düzenlediklerini ifade eden Kepsut Kaymakamı Murat Atıci, bu tür etkinliklerin periyodik olarak devam edeceğini söyledi. BENGİ Projesi kapsamında okuma kültürünü geliştirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Kepsut Kaymakamı Murat Atıci, böylece öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasının yanında onların "iyi insan" olarak yetişmelerini de amaçladıklarını sözlerine ekledi. Düzenlenen etkinlikte öğrencilere kitap okumanın önemini anlatan Kepsut Kaymakamı Murat Atıci, "Kitap okumak insanın ufkunu açar. Kitapların verdiği bilgileri hiç bir yerden öğrenemezsiniz. Mutlaka kitap okuyun ve okutun." dedi.

 

HAVRAN BENGİ KAPSAMINDA DERGİ ÇIKARDI

Havran Ermiş Soylu İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümünde, Çanakkale Zaferi ve Seyit Onbaşı'nın anısına "Koca Seyit Dergisi" çıkardı. Bengi Projesi kapsamında çıkarılan dergi okul öğrencilerince okuma saatinde okundu. Ayrıca Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında "Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Sergisi" açıldı.(Ümit Ulus)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 7532
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti