Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Spor otomobilleriyle sorunlara dikkati çekecekler

Giriş Tarihi : 20-3-2017
Spor otomobilleriyle sorunlara dikkati çekecekler

Ayvalık’ta buluşan Cabrio otomobil tutkunları, "trafik kazaları, dikkatsiz sürücüler, kaza sonucu engelli kalanlar ve terör" konularında farkındalık projelerini hayata geçirecek.

Ayvalık’ta, bir otomobil markasının Cabrio modeline sahip kişilerin oluşturduğu Eskibin Ege Grubu, bazı farkındalık projelerini hayata geçirmek amacıyla buluştu. Ege Bölgesi’nde geçen yıl kurulan grubun yaklaşık 20 üyesinin konvoy halinde Ayvalık'ta şehir turu atması ilgiyle izlendi. Grubun Ayvalık sorumlusu Selçuk Erdemir, bazı toplumsal projelere imza atmak için Ayvalık'ta toplandıklarını söyledi.  Ülke genelinde 400 kadar olan bu model ve tür otomobillerin sahipleriyle iletişim halinde olduklarını aktaran Erdemir, “İstanbul, İzmir, Ankara, hepsi buluşamıyorlar. Bizimki şu anda sadece Ege Grubu. Bize en uzak Kuşadası, Bodrum ve Aydın’dan katılan arkadaşlar var. Bir önceki buluşmamız İzmir’deydi. Bundan sonraki buluşmamız Bodrum’da olacak. Ondan sonra Kuşadası’na gideceğiz. Havalar güzelleştikçe iki ayda ya da üç ayda bir bu programlarımızı hayata geçireceğiz.” dedi.

“FARKINDALIK YARATMAK İÇİN TURLAR DÜZENLEYECEĞİZ”

Bu buluşmalarda sosyal projeleri hayata geçirme adına fikirler ürettiklerini anlatan Erdemir, şöyle konuştu: "Bir buluşmada engellilerle ilgili, bir başka buluşmamızda terörle ilgili projeler üzerinde konuştuk ve bu düşüncelerimizi projelendirdik. Önümüzdeki günlerde trafik kazaları, dikkatsiz sürücüler, bu kazalarda hayatlarını kaybedenler ve engelli kalanlarla ilgili farkındalık yaratmak için turlar düzenleyeceğiz. Bu projelerimizde birçok dernek de bulunacak. Onlarla koordinasyon halinde projelerimizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Özellikle motor gücü ve dizaynıyla 'agresif' olarak nitelendirdiğimiz otomobillerle trafikte nasıl daha dikkatli yol alınabileceğini sürücüler ve vatandaşlara göstererek örnek olmaya çalışıyoruz.” Grubun genç üyelerinden Berktuğ Akbaba da cabrio otomobil kullanmanın önüne geçilemeyecek kadar büyük tutku olduğunu dile getirdi. Balıkesir merkezde ikamet ettiğini ve Ayvalık’a buluşmaya katılmak için otomobiliyle geldiğini ifade eden Akbaba, şunları kaydetti: “Bu araçları kullanırken yaşadığımız duyguların tarifi mümkün değil. Bu hislerin yaşanması lazım. Grubumuzdaki her sürücü arkadaşımızın en büyük korkusu kaza yapma ihtimali. Ama en önemlisi de trafik kurallarına uymak. Bu konuda grup buluşmalarımızda kendi aramızda kardeşlik duyguları oluşuyor. Ağabeylerimizin deneyimlerini tatbik etmeye çalışıyoruz. Her toplantımız biz genç sürücüler için ciddi bir deneyim oluyor.”

(AA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 2054
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.234.255.29)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Doğu Kudüs Filistin’in başkenti ilan edildi
2. ÜNLÜ YÖNETMEN TOPRAĞA VERİLDİ
3. EĞİTİM’E DEVAM
4. YALAN ÇIKTI
5. KAFAOĞLU’NA ZİYARET
6. Startı Esnafta Veriyor
6. HASTALIK SEBEBİYLE ÖLEN ER TOPRAĞA VERİLDİ
7. Kaçakçılar yakalandı
8. HALKIN BÜTÇESİ DEĞİL İSRAF BÜTÇESİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti