Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Sındırgı’da turist kafilesine sıcak karşılama

Giriş Tarihi : 20-3-2017
Sındırgı’da turist  kafilesine sıcak karşılama

Termal turizm alanında önemli bir aşama kaydeden Sındırgı’da doğallık ve samimiyet turizmle buluşuyor. Son günlerde termal ve ekoloji turizmi sahil turizmine göre daha gözde bir hale geldi. Özellikle büyükşehirlerde trafik ve gürültüden uzaklaşmak isteyenlerin ve tatillerini stresten uzak, doğal güzelliklerin ön planda olduğu ve samimi bir ortamda geçirmek isteyenlerin adresi Sındırgı oldu.

Yükselen termal tesislerin yanında Sındırgı Belediyesi tarafından turizme destek amaçlı yürütülen projeler ilçeye gelen ziyaretçilerin takdirini topluyor. Hanımeli çarşısı ile birlikte hanımların istihdama karışması sağlanırken geliştirilen projeler ile de ilçeye gelen ziyaretçilere doğal ve samimi bir ortam hazırlanıyor. Sındırgı Belediyesi ve vatandaşlar el birliği ile ilçede turizme yeni bir yön veriyor.

 

“DOĞAL ORTAM VE SAMİMİYET TURİZMLE BULUŞUYOR “

Sındırgı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları ile faaliyete geçirilen Kınık mahallesindeki taş değirmende üretilen unlar, farklı kırsal mahallelerde köy ekmeği, otlu sini ve pideye dönüştürülerek ilçeye gelen ziyaretçilere sunuluyor. Benzer bir örneği Çaygören Mahallesi sakinleri tarafından gerçekleştirildi. Mahalle sakinlerinin imece usulü yaptıkları ekmekler, otlu siniler ve odun ateşinde semaverde demlenen çay turist kafilesinin büyük beğenisini topladı. Ziyaretçiler hem doğal ortamın tadını çıkardılar, hem de köylülerle birlikte ekmek pişirdiler. 

Sındırgı Belediyesi tarafından verilen rehberlik hizmetinden çok memnun olduklarını belirten kafile ilçenin gerçekten görülmeye değer, samimi insanları ile doğallığını kaybetmeyen, huzurlu bir tatil için güzel bir adres olduğunu söyledi.

 

YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ YAŞADIK

İlçeyi ziyaret eden turist kafilesinin rehberi Nurcan Öztürk ise“ Doğal güzellikleri ve termali ile Sındırgı gerçekten görülmeye değer bir yer. Turizm alanındaki gelişmeler, belediyenin yürütmüş olduğu çalışmalar gerçekten belli oluyor. Ama bizi şaşırtan ve gerçekten mutlu eden bir hadise var. İlçeye geldiğimizde Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın ve ekibinin bizleri samimi bir şekilde karşılamaları çok hoşumuza gitti. Ayrıca belediyenin hanımları destekleyerek, istihdama ve turizme kazandırması da takdire değer bir proje.  İlçeyi gezdik dolaştık. Termalinden doğal güzelliklerine kadar. Bunun yanında şehitlikleri gezdiğimizde anlatılanlar ile Kurtuluş Savaşı’nın ve Kuva-yi Milliye’nin izlerini gördük ve o günleri hafızalarımızda canlandırdık. İnsanları çok sıcak. Samimi ve doğal bir ortam var. Yabancılık çekmiyorsunuz. Yörük kültürünü de böylece yaşamış olduk. Fırının önünde ekmek pişirdik, o samimi ortamı yaşadık. Yağcıbedir halılarını da söylemeden edemeyeceğim. Onlar da ayrı bir güzellik. Bu muhteşem karşılamadan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Doğallık, samimiyet ve huzurlu bir tatil arayanların mutlaka görmesi gereken bir ilçenin de Sındırgı olduğunu düşünüyorum. “ sözleri ile duygularını dile getirdi.  (Doğan Ergün)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 3312
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti