Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Köprü, Cunda’ya Yakıştı

Giriş Tarihi : 19-4-2017
Köprü, Cunda’ya Yakıştı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında bulunan Ayvalık Cunda Köprüsü, yapılan asfalt kaplamanın ardından araç trafiğine açıldı.

Aylar önce inşaat çalışmaları başlamasıyla birlikte, köprünün yanında dolguyla yapılan geçici yolda zorluk yaşayan araçlar, asfaltlama çalışmalarının tamamlanıp yolun trafiğe açılması ile köprünün üzerinden kısa sürede geçip Cunda Adası’na ulaşabiliyor.

  Projesini Ayvalık halkının anket ile seçtiği ve mimari yapısıyla Ayvalık’ın tarihi dokusunu tamamlayan köprüden Ayvalıklılar memnun.  Ayvalıklılar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ve başkan Edip Uğur’a minnettar olduklarını ifade etti.Bazı vatandaşlar, köprüye verilecek isim konusunda görüşlerini belirtirken, bazıları da, köprüdeki 3 şeritli yolun tretuvarlarla bölünerek kaza riskinin azalmasını istedi.Tarihi yapıları ve doğal manzarasıyla dünyaca üne sahip olan Cunda Adası’na yakışan bir köprü inşa edildiğini ifade eden vatandaşlar, köprünün tamamlanmasıyla birlikte, derinleştirme çalışmaları sayesinde Ayvalık iç denizinde sirkülasyon oluşmasına olanak sağlanacağını ve bu nedenle de denizin temiz kalacağını ifade etti.Köprü inşaatı çalışmaları, ilçe merkezinden adaya aktarılan elektrik, haberleşme gibi alt yapı hatlarının ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından döşenmesinin ardından daha hızlı bir şekilde tamamlanacak.(TV100)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 7930
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.234.255.29)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Doğu Kudüs Filistin’in başkenti ilan edildi
2. ÜNLÜ YÖNETMEN TOPRAĞA VERİLDİ
3. EĞİTİM’E DEVAM
4. YALAN ÇIKTI
5. KAFAOĞLU’NA ZİYARET
6. Startı Esnafta Veriyor
6. HASTALIK SEBEBİYLE ÖLEN ER TOPRAĞA VERİLDİ
7. Kaçakçılar yakalandı
8. HALKIN BÜTÇESİ DEĞİL İSRAF BÜTÇESİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti