Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Manyas’ta Süt Üretimi Arttı

Giriş Tarihi : 19-4-2017
Manyas’ta Süt Üretimi Arttı

Manyas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Karaman: "İlçede süt üretimi günlük 120 ton civarındayken mart ve nisanda bu 145-150 tona yükseldi"

Manyas’ta mart ayında süt üretiminde yüzde 20 civarında artış olduğu bildirildi. Manyas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Karaman, yaptığı açıklamada, süt üretiminin günlük 120 ton civarında olduğu ilçe genelinde baharla birlikte üretimin 145-150 tona kadar çıktığını belirtti.  Bu artışın bahar aylarından kaynaklandığını ifade eden Karaman, şunları kaydetti: "Bahar ayları ile ahırlarda bakılan hayvanlar kıra çıktı. Buna bağlı olarak da süt üretiminde ortalama yüzde 20 civarında bir artış oldu. Normalde ilçede süt üretimi günlük 120 ton. Ancak mart ve nisan ayında günlük 145-150 ton civarı süt üretimi gerçekleşti. İlçede bin 100 civarında üretici ve yaklaşık 25 bin büyükbaş hayvan bulunuyor. Bunların 11 bini sağılır durumunda.” Karaman, litresi 1 lira 8 kuruş olan süt fiyatının üreticiyi tatmin etmediğini de sözlerine ekledi. (AA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 5565
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.80.42.144)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Başkan Uğur’dan Bayram Mesajı
2. Vali Yazıcı’dan Bayram Kutlaması
3. Balıkesir’in Geleneği Şamlı Panayırı Başlıyor
4. Bandırma Feribot İskelesi’nde Bayram Yoğunluğu
5. Karesi Belediyesinden 500 Çocuğa Bayramlık
6. Hapis Yattı Yine Akıllanmadı
6. Sembol Medya Ailesi İftarda Buluştu
7. Kadir Gecesi’nde Camiler Doldu Taştı
8. Koruyucu Aileler İftarda Buluştu
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Güven Asa Zeytinyağı Fabrikası      Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti