Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Ak Parti’de Kan Değişikliği Olacak

Giriş Tarihi : 19-4-2017
Ak Parti’de  Kan Değişikliği  Olacak

İl Başkanlarına seslenen Başbakan Binali Yıldırım, köklü değişiklik sinyali verdi

AK Parti’nin kongre sürecine girdiğini söyleyen Başbakan “Teşkilatlarda bir kan değişikliği, bir can değişikliği olacak” dedi

 

 

İl Başkanlarından referandum sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı rapor isteyen Yıldırım, “Hayır diyenleri de kazanmalıyız” diye konuştu

 

 

AK Parti Genel Baş­ka­nı ve Baş­ba­kan Bi­na­li Yıl­dı­rım, Cum­hur­baş­ka­nı Er­do­ğan’ın AK Parti üye­li­ği ile il­gi­li, tak­vi­min YSK ka­ra­rı­nın hemen ar­dın­dan şe­kil­le­ne­ce­ği­ni be­lir­te­rek, AK Parti’nin 2018’de kong­re­ye gi­de­ce­ği­ni du­yur­du. Yıl­dı­rım, “Bu yıl için­de il ve ilçe teş­ki­lat­la­rın­da­ki kong­re sü­re­ci­mi­zi ta­mam­la­ya­ca­ğız. Bir kan de­ği­şik­li­ği, bir can de­ği­şik­li­ği ola­cak. 2018’den sonra da yerel se­çim­le­re ağır­lık ve­re­ce­ğiz. Süreç böyle iş­le­yecek” dedi.

 

RAPOR İSTEDİ

 

Re­fe­ran­dum­da kesin so­nuç­la­rın ilan edil­me­si­nin ar­dın­dan Cum­hur­baş­ka­nı Recep Tay­yip Er­do­ğan’ın tek­rar AK Parti üye­li­ği­nin ger­çek­le­şe­ce­ği­ni ha­tır­la­tan Baş­ba­kan Yıl­dı­rım, “2018’de ola­ğan kong­re­mi­zi ya­pa­ca­ğız. 3 Kasım 2019 Mec­lis ve Cum­hur­baş­kan­lı­ğı se­çim­le­ri­ne ha­zır­lı­ğı­mı­zı sür­dü­re­ce­ğiz. Kan de­ği­şik­li­ği ya­pa­ca­ğız” diye ko­nuş­tu. İl Baş­kan­la­rın­dan ‘Hayır’ di­yen­le­ri an­la­ma ra­po­ru is­te­yen Baş­ba­kan “On­la­rın gön­lü­nü ka­zan­mak için gay­ret ede­ce­ğiz” dedi.

 

Erken seçim olmayacak

 

Başbakan “2019’da iki seçim var. Yerel seçimler ve birleştirilmiş Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri. Bunun dışında gündemde herhangi bir seçim takvimi yok” dedi.

 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 2941
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti