Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Altıeylül Hem Hasta Çocukları Unutmadı

Giriş Tarihi : 18-5-2017
Altıeylül Hem  Hasta Çocukları Unutmadı

Altıeylül Halk Eğitim Merkezi, Gaziosmanpaşa İlkokulu’na bağlı olarak Şehir Hastanesi’nde bulunan “Hastane Sınıfı”nda, Bengi Projesi kapsamında hasta çocuklar için bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe; Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un eşi Nurgül Uğur ve diğer protokol üyelerinin eşleri de katıldı

Şehir Hastanesi’nde bulunan Gaziosmanpaşa İlkokulu’na bağlı “Hastane Sınıfı”nda, Bengi Projesi kapsamında Altıeylül Halk Eğitim Merkezi, hasta çocuklar için bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe; Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un eşi Nurgül Uğur, Garnizon Komutanı Eşi Yarbay Melek Turan, BAUN Rektörünün eşi Ayşe Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürünün eşi Ayşe Yıldız ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürünün eşi Hatice Akbıyık katılım gösterdi.

Hastanede uzun süreli kalması gereken hasta çocukların, kısa bir süre de olsa hastalıklarını unutmaları ve kendilerini mutlu hissetmeleri amacıyla düzenlenen etkinlik, Altıeylül Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinden emekli öğretmen Aysen Kara’nın “İyilik yap iyilik bul” temalı  “Yardımsever Kirpicik” masal dinletisi ile başladı. Masalın ardından Hanife Yazıcı’nın, çocuklara hayatta en çok istedikleri şeyi ve  ileri de hangi mesleği seçmek istediklerini sorması üzerine çocukların verdikleri cevaplarla hoş sohbet içerisinde geçen etkinlik, çocuk şarkılarından oluşan canlı müzik eşliğinde çocukların danslarıyla devam etti. Hanife Yazıcı, Nurgül Uğur ve diğer protokol eşleriyle birlikte; maske ve resim yapan çocuklar gönüllerince eğlendiler.

“AMACIMIZ ÇOCUKLARIN SOSYALLEŞMESİ”

Çocuklarla bir arada bulunmaktan büyük keyif aldıklarını dile getiren Altıeylül Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süreyya Eray “Bengi Projesi kapsamında düzenlediğimiz etkinliğe katılım gösteren tüm protokol eşlerimize çok teşekkür ediyorum. Çocuklarla oyunlar oynayarak onların güzel vakit geçirmesini sağladılar. Aynı zamanda Altıeylül Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerimize de bu güzel güne oyunlarıyla anlam kattıkları için çok teşekkür ediyorum. Etkinliğimizin asıl amacı, çocuklarımızın yaşıtlarıyla bir araya gelerek sosyalleşmesi ve eğlenmesiydi. Öyle de oldu herkese çok teşekkürler” diye konuştu.

Etkinlik; Hanife Yazıcı, Nurgül Uğur ve diğer protokol eşlerinin beraberlerinde getirdikleri hediyeleri çocuklara vermesiyle sona erdi.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 4522
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.224.13.210)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Türkiye 2 Metre Radyo Kontrollü Planör Şampiyonası Bandırma’da Yapıldı
2. Eğitim Projesi İçin Zirve Yaptılar
3. Prof. Dr. Aktay Termal Tesiste İncelemede Bulundu
4. Ptt’den Vali Yazıcı’ya Ziyaret
5. Ptt’den 177. Yıl Hediyesi
6. Kayalıklardan Düşen Genç 12 Saat Sonra Kurtarıldı
6. Yerel Basın Destek Bekliyor
7. Vali Yazıcı Ayvalık’ta İncelemelerde Bulundu
8. Bu işin içinde vefa da var veda da var
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti