Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Kurtdereli Mtal Halk Oyunlarında Türkiye İkincisi Oldu

Giriş Tarihi : 18-5-2017
Kurtdereli Mtal Halk Oyunlarında Türkiye İkincisi Oldu

Millî Eğitim Bakanlığınca Kocaeli’de düzenlenen, 24 ilden 31 halk oyunu ekibinin katıldığı "Gençler Türkiye Şampiyonası" sona erdi. Şampiyonaya katılan ekiplerden, Balıkesir Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinciliği elde etti.

Yarışmada "Sahne düzenlemesiz" kategorisinde 17 ekip içerisinde; birinciliği Hakkâri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinciliği Balıkesir Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncülüğü ise Denizli Cumhuriyet Anadolu Lisesi takımları elde etti.

14 Şubat’ta, Balıkesir'de gerçekleşen halk oyunları yarışmasında il birincisi olan ve 4 Mart’ta Yalova’da yapılan bölge yarışmasında bölge birincisi olan Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi 28-29 Nisan günleri arasında katıldığı Türkiye finalinde başarı göstererek "Sahne Düzenlemesiz" kategorisinde Türkiye ikincisi oldu. Türkiye ikincisi olarak Balıkesir'e dönen Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve okul müdür yardımcısı Mustafa Miran ile birlikte Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti.

VALİ YAZICI, ALTINLA ÖDÜLLEDİRDİ

Vali Ersin Yazıcı, bir süre sohbet ettiği halk oyunları ekibine başarılarının devamını dileyerek kendilerini altın ile ödüllendirdi.Kültürün en önemli yaşayan değerlerinden olan halk oyunlarını gelecek nesillere aktarmak adına yapılan bütün faaliyetleri anlamlı bulduğunu belirten Vali Yazıcı, şu ifadeleri kullandı:

“Millî Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlıklarımız ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen yarışmalarda da yörelerin kültürlerinin korunması, birlik ve beraberliğin sağlanması açısından çok önemli. Halk oyunlarımız kültürümüzün önemli parçalarıdır. Spor disiplini çerçevesinde birçok kişinin aynı anda organize olarak gerçekleştirilen bu sanatsal ve kültürel organizasyonda üstün başarı göstererek, Balıkesir’i en iyi şekilde temsil eden oyuncularımızı tebrik eder, başarılarını artırarak devam edeceğini temenni ederim."

Halk oyunları ekibi, başarı ve mutluluklarını paylaştıkları Vali Ersin Yazıcı'ya kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 6546
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.82.122)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Eski Erdek Filo Komutanı Tuğamiral Polat Yakalandı
2. Suikast Hazırlığındaki Fetö’cüler Balıkesir’de Yakalandı
3. Başkan Sizinle Ekibi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
4. Kazdağı Ekofest Başladı
5. Eşek Sütü İçin Çiftlik Kurdu
6. Şeytan Sofrası’nda Çıkan Yangın Söndürüldü
6. Bakan Özlü’den Bandırma Liman ve Endüstri Bölgesi’ne Destek
7. Vali Kebabından Sonra Vali Helvası
8. Balosb’ye Bir Dev Daha Katıldı
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Güven Asa Zeytinyağı Fabrikası      Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti