Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Minikler Sokak Hayvanlarının Sesi Oldu

Giriş Tarihi : 19-5-2017
Minikler Sokak Hayvanlarının Sesi Oldu

Karesi Belediyesi’nin destekleriyle, Nazende Kurşun Anaokulu minikleri ’Sokak Hayvanlarının Sesiyiz Projesi’ni tamamladı. Karesi Belediyesi ekipleri, okulun bahçesine kedi evi koyarak miniklere sürpriz yaptı.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın talimatı ile Karesi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için Nazende Kurşun Anaokulu Öğretmeni Emine İlhan tarafından başlatılan 'Sokak Hayvanlarının Sesiyiz Projesi'ne tam destek verdi. Sahipsiz hayvanların aç kalmasını önlemek için şehrin belirli noktalarına Pugedon ve güvercin beslenme odaklarını yerleştiren, Karesi Belediyesi şimdi de minik öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için sosyal dokunuşlar yapıyor. 'Sokak Hayvanlarının Sesiyiz Projesi' kapsamında Nazende Kurşun Anaokulu Minik Kalpler Sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Emine İlhan ile birlikte Karesi Belediyesi'ni ziyaret etti. Ardından belediye ekipleri gözetiminde Ovaköy Mahallesi'ndeki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ne götürdü. Hayvanları yakından tanıma imkanı bulan öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi. Öğrenciler projenin kapanış toplantısında kendi okullarında hayvanlarla ilgili verilen eğitim seminerinin ardından pasta keserek tamamladı. Karesi Belediyesi bir de çocuklara sürpriz yaparak okulun bahçesine de kedi evi yerleştirdi. 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 8257
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.225.28.32)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Güney Marmara’da Deniz Suyu Temiz Çıktı
2. Bu İşyerinde Şehit Ailelerine Her Şey Ücretsiz
3. Kadir Gecesi’nde Camiler Doldu Taştı
4. 1/1000 Ölçekli İmar Planı Görüşüldü
5. Fetö’den 12 Tutuklama
6. Bayram Tatili Öncesi Güvenlik Uygulaması
6. Koruyucu Aileler İftarda Buluştu
7. ‘Balıkesir’e Endüstri Bölgesi Kurmak İstiyoruz’
8. Mülteciler Günü’nde “Göç’erken” Fotoğraf Sergisi
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Güven Asa Zeytinyağı Fabrikası      Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti