Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Benim Adım İyilik Edremit’i Sardı

Giriş Tarihi : 19-5-2017
Benim Adım İyilik Edremit’i Sardı

Edremit Kaymakamlığı koordinasyonunda yürütülen ve bir sosyal sorumluluk projesi olan "Benim Adım İyilik" kapsamında çeşitli faaliyetler yapılmaya devam ediyor.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı öncülüğünde başlatılan ve bir iyilik hareketi olan benim Adım İyilik Projesi ile Edremit’te ikamet eden öğrencilerin eğitimde başarılarının artırılması, eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunulması, öğrencide güven ve sorumluluk duygusunun geliştirilmesi ve en önemlisi moral ve motivasyonunun artırılması amaçlanmakta.

Benim Adım İyilik sosyal sorumluluk projesi kapsamında Edremit Yılmaz Akpınar İlkokulu 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan 100 kişilik öğrenci grubu Edremit’te özel bir alışveriş merkezine götürülerek gönüllerince eğlenmeleri sağlandı.

“FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

 

Edremit Belediye Başkanlığı tarafından tahsis edilen otobüsle Yılmaz Akpınar İlkokulu’ndan alınarak alışveriş merkezine getirilen öğrencilerimize öncelikle öğlen yemeği ikram edildi. Aralarında daha önce alışveriş merkezine erişim imkanı bulunmayan bir çok öğrencinin bulunduğu etkinlikte alışveriş merkezini gezen öğrenciler burada eğlenme fırsatı buldular. Daha sonra alışveriş merkezinde bulunan Sinemada vizyona yeni giren ve sevilen animasyon filmini 3D gözlüklerle izleyen öğrencilerin mutluluğu ve heyecanı görülmeye değerdi.
Kaymakam Sırmalı, "Geleceği emanet ettiğimiz yarınlarımızın en iyi koşullarda eğitim alabilmesi ve sosyal kültürel aktivitelerden en iyi şekilde faydalanabilmesi amacıyla çıktığımız bu yolda öğrencilerimize fırsat eşitliği sağlayabilmek, ulaşamadıkları mekanlara ulaştırabilmek, gidemedikleri yerlere götürebilmek için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Çocuklarımızın yüzünde bir nebze de olsa mutluluk görebiliyorsak bu bizim projemizin başarıya ulaştığının en önemli kanıtıdır" dedi.

 

KAYMAKAM SIRMALI’DAN SPONSOR FİRMALARA TEŞEKKÜR

En güzel yatırımın geleceğe olan yatırım olduğunu vurgulayan Kaymakam Sırmalı, "Çocuklarımızın sosyal yaşam alışkanlıklarını kazanmaları, iletişim kurabilme yeteneğine sahip olabilmeleri, sorumluluk bilinci ile özgüven sahibi güçlü bireyler olmalarına katkı sağlayacak faaliyetler yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da bu etkinliklerimiz yapılmaya devam edecektir. Bu kapsamda projemizi destekleyerek bugün "Benim Adım İyilik" diyen sponsor firmalara teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. Alışveriş merkezinde doyasıya eğlenen minik öğrenciler, bu etkinliği kendilerine hediye eden Kaymakam Sırmalı’ya çok teşekkür ettiler.

(İHA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 1353
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.82.122)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Eski Erdek Filo Komutanı Tuğamiral Polat Yakalandı
2. Suikast Hazırlığındaki Fetö’cüler Balıkesir’de Yakalandı
3. Başkan Sizinle Ekibi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
4. Kazdağı Ekofest Başladı
5. Eşek Sütü İçin Çiftlik Kurdu
6. Şeytan Sofrası’nda Çıkan Yangın Söndürüldü
6. Bakan Özlü’den Bandırma Liman ve Endüstri Bölgesi’ne Destek
7. Vali Kebabından Sonra Vali Helvası
8. Balosb’ye Bir Dev Daha Katıldı
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Güven Asa Zeytinyağı Fabrikası      Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti