Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Vali Yazıcı Bigadiç’te Bengi’yi Anlattı

Giriş Tarihi : 19-5-2017
Vali Yazıcı Bigadiç’te Bengi’yi Anlattı

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında Bigadiç’te okul müdürleri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Bigadiç Belediyesi Burcu Kafe Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Belediye Başkanı İsmail Avcu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kd. Bçvş. Adem Bora, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, daire amirleri, okul müdürleri ve yöneticileri ile öğretmenler katıldı.

 “HERKES EN İYİSİNİ YAPMA GAYRETİ İÇİNDE OLMALI”

Burada konuşan Vali Yazıcı, birçok değerin ilkokul ve ortaokulda öğrenildiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

"Lütfen çocuklarımıza değerlerimizi öğretelim. BENGİ çok kapsamlı bir eğitim projesi. BENGİ hem yabancı dil öğretimini, hem kültürel faaliyetleri, hem sosyal faaliyetleri, hem sportif faaliyetleri, hem de akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Burada ana sorumlu sizlersiniz. Herkes en iyisini yapma gayreti içinde olacak. Okul olarak, sınıf olarak, birey olarak en iyisini yapma gayreti içinde olalım. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz."

BENGİ Projesi yürütme ekibi adına bir sunum gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ise, projenin, eğitim ve öğretimin niteliğini ve kalitesini arttıran, birliktelik ruhunu yakalamak adına güzel bir proje olduğunu belirtti.

“OKUMA ETKİNLİKLERİMİZE VELİLERİ DE KATTIK”

Bigadiç Kaymakamı Çağlar da, BENGİ Projesi’ne Bigadiç'te büyük önem verdiklerini söyledi.

Kaymakam Çağlar, "Başta öğretmenlerimiz ile birlikte çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını tam manasıyla yerleştirebilmek için sınıflarımızda okuma etkinliklerimiz başladı. Velileri de bunlara katalım dedik ve velilerimiz ile birlikte hatta anneler ile birlikte yarışma düzenledik. Etkinlik çerçevesinde başta üniversite rektörü hocamız olmak üzere dekanlarımız, rektör yardımcılarımız, bölüm başkanlarımız A'dan Z'ye birçok vatandaşımızı da etkileyecek şekilde bir sohbet havası oluşturmaya çalıştık." şeklinde konuştu.

(AA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 9131
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.210.99)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Vatandaşlarımıza Devletin Şefkat Elini Uzatalım
2. İmam Hatip Liselerinin Kuruluşunun 66. Yıl Dönümü Kutlandı
3. Keçe Aksesuarları Yapımı Kursunun Kurs Sonu Sınavı Yapıldı
4. Burun Yağı Şifa Saçıyor
5. Ahmet Yesevi Tiyatro Sahnesinde
6. Telefon Dolandırıcıları Suçüstü Yakalandı
6. Bu işin içinde vefa da var veda da var
7. Başkan Uğur’dan Bandırma Çıkarması
8. Muhtarlarımız Demokrasinin Temel Taşıdır
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti