Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Başkan Uğur: “Fetö 15 Temmuz’da Bozguna Uğramıştır”

Giriş Tarihi : 13-7-2017
Başkan Uğur: “Fetö 15 Temmuz’da Bozguna Uğramıştır”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle, bir mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, 15 Temmuz’u, milletine inanmış bir lider ile liderine inanmış bir milletin yazmış olduğu önemli bir destan olarak niteledi. Başkan Uğur’un mesajı şöyle:

              

“Türk Milleti’nin feraseti ve liderinin cesareti ile 15 Temmuz günü hainlerin tuzakları yerle bir olmuştur. Ölümü öldürerek, şehadet şerbetini kutsal kabul eden bu aziz millet 15 Temmuz akşamı liderinin çağrısına sessiz kalmayarak demokrasiye, milli birlik ve beraberliğe sahip çıkmıştır. 15 Temmuz güçlü bir liderin çağrısı ile güçlü bir milletin dirilişinin gerçekleştiği gündür. O gece milletimiz sayısız destanlar yazarak tarihin altın sayfalarına önemli bir not düşmüştür. Her ne olursa olsun bu aziz millet asla esareti kabul etmeyeceğini dünyaya ilan etmiştir. Söz konusu vatan olduğunda tarihin bize vermiş olduğu sorumluluğu yerine getirmekten Türk Milleti olarak hiçbir zaman geride durmadık. Dün Çanakkale’de cepheden dönmeyi nasıl düşünmediysek, bugün 15 Temmuz’da; tankların karşısına dikilmekten, mermilerin karşısında dimdik durmaktan, meydanları boş bırakmaktan asla geri durmadık. Milli iradeyi hakir gören, millete tepeden bakan, millete kurşun sıkan, meclise bomba atan bu illetler o gece zillete mahkum oldular. Kahraman Türk ordusunun ve devletin kurumlarının içerisine yıllardır sızmaya çalışan hain FETÖ terör örgütünü milletimiz bozguna uğratmıştır.”

 

“BALIKESİR MEYDANLARI BOŞ BIRAKMADI”

 

Başkan Uğur, mesajında İstiklal Şairi Mehmet Akif’in “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın. Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.” dizelerine de yer vererek, devamında şu ifadeleri kullandı:

 

“Milletimiz 15 Temmuz gecesi, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in de ifade ettiği gibi “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın. Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.” çağrısına uyarak, meydanları 28 gün boyunca doldurmuş, bu cennet vatanı uğruna 24 saat nöbet tutmaya karar vermiştir. Milli mücadelenin başladığı, Kuvayi Milliye ateşinin yakılarak Anadolu’nun dirilişini başlatan Balıkesir, mevzu vatan olduğunda ülkemizin her yerinde olduğu gibi bayrağına, ülkesine, Başkomutanına sahip çıkarak meydanları boş bırakmamıştır.

 Şunun bilinmesini isterim ki; devletimiz, şehitlerimizin kanını asla yerde bırakmayacaktır. Ülkemizi darbelerle geri kalmışlığa, kaos ortamına mahkum etmek isteyenlere asla müsaade etmeyecektir. Ülkemizde bir daha darbe teşebbüsüne cesaret edilmemesi için hain FETÖ terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir. İstiklal ve İstikbal mücadelesi için canını ortaya koyan 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferi şehitlerimiz ve tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah, ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten, tuzaktan muhafaza eylesin.”

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 3930
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti