Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Bigadiç Atık Su Arıtma Tesisi Hazır

Giriş Tarihi : 14-7-2017
Bigadiç Atık Su Arıtma Tesisi Hazır

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü, işletmeye aldığı, Edremit-Altınoluk Merkez ve Edremit Narlı Bölgesi Atıksu Arıtma Tesislerinden sonra, üçüncü tesis olarak Bigadiç Atıksu Arıtma Tesisini de hazır hale getirdi. BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram tesiste incelemelerde bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü, işletmeye aldığı, Edremit-Altınoluk Merkez ve Edremit Narlı Bölgesi Atıksu Arıtma Tesislerinden sonra, üçüncü tesis olarak Bigadiç Atıksu Arıtma Tesisini de hazır hale getirdi. Genel Müdür Mustafa Bayram, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Okur, Planlama Yatırım Dairesi Başkanı Enver Pasin ve Projeler Dairesi Başkanı Levent İbiş tesiste incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Bayram ve ekibine arıtma tesisi inşaatını üstlenen firmanın şantiye şefi ve BASKİ’nin kontrol mühendislerince inşaat süreci ve gelinen aşama ile ilgili detaylı bilgi verildi. Bigadiç Etimaden İşletme Müdürü Bilal Ambar’ın da konuk olduğu incelemeler sırasında tesiste arıtmanın ana unsuru olan bakteri üretme sürecine geçildi.

SİMAV ÇAYI KİRLİLİKTEN KURTULACAK

Bigadiç Atıksu Arıtma Tesisiyle ilgili olarak BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi: “Yakın gelecekte tamamlanacak bu süreçten sonra Bigadiç ilçemizin atıksuları çevre mevzuatında yer alan Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği alıcı ortama deşarj sınır değerlerine uygun hale getirilerek Simav çayına deşarj edilecektir. Böylece, Bigadiç ilçesinden kaynaklı olarak Simav Çayının kirletilmesi önlenmiş olacaktır. Bigadiç Atıksu Arıtma Tesisi, 11.000 m2 alana yapılmış, 32.000 kişiye hizmet verecektir. Karbon ve kısmi azot-fosfor artımının da yapılacağı, ileri biyolojik arıtma teknolojisi kullanılan tesiste günde 5420 m3 atıksu arıtılacaktır. 15.08.2016 tarihinde yapımına başlanılan arıtma tesisinin inşaatı, bir yıl dolmadan sözleşme süresinden önce tamamlanmıştır. Tesis; giriş terfi ünitesi, kum tutucu, anaerobik havuzu, çökeltme havuzları ile klorlama ünitesi, deşarj terfi merkezi ve çamur susuzlaştırma ünitelerinden meydan gelmektedir”.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 9814
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti