Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Yağlı Güreşin İlk Encümen Toplantısı Edirne’de Yapıldı

Giriş Tarihi : 17-7-2017
Yağlı Güreşin İlk Encümen Toplantısı Edirne’de Yapıldı

Başkanlığını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un yaptığı “Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği”nin ilk encümen toplantısı, bu yıl 656’ncısı gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde Edirne Belediyesi’nde yapıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ndeydi. Pazar günü gerçekleştirilen final güreşleri öncesinde Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği'nin de ilk encümen toplantısı Başkan Uğur başkanlığında, Edirne Belediyesi'nde gerçekleştirildi. Encümen Toplantısı'na Encümen üyeleri; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Yunus Emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker katıldı.

 

GÜREŞE KATKI SUNACAK PROJELER HAZIRLANIYOR

 

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılacak pehlivanlar için belli standartlar getirilmesi gerektiğini belirten Başkan Edip Uğur, Birlik olarak yağlı güreşin gelişimine katkı sunacak projeler hazırlamaya başladıklarını ifade etti. Yağlı güreşi dünya standartlarına yükseltme noktasında ihtiyaç ve sorunları saptayarak güreşte kaliteyi yükseltmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Uğur, "İstiyoruz ki sporumuz ve kültürel mirasımız yağlı güreşi, ulusal ve uluslararası düzeyde yaşatmak ve geliştirmek için çalışan güçlü ve saygın bir yapı oluşturalım" dedi.

 

“GEREKLİ KURALLAR KONACAK”

 

Kırkpınar’da güreşen pehlivan sayısının fazla olduğunu da kaydeden Başkan Uğur, seyir zevki yüksek güreşler için bazı standartların getirilmesi gerektiğini kaydederek  "Zembilini eline alan 'ben geldim, güreşiyorum' demesin. Nasıl; futbol, basketbol, voleybol gibi sporlarda kurallar varsa güreşte de böyle olmalı. Bu kuralları da koymamız lazım. İşte biz birlik olarak bunu gerçekleştirmek için belediye başkanı arkadaşlarımızla çaba sarf ediyoruz. Gerekli kurallar konacak ve herkes buna uyacak.

 

Yağlı güreşe yoğun ilgi olduğunu da dile getiren Uğur "Görüyoruz ki futbol maçlarında seyirci yok. Ama bir yağlı güreş olduğunda on binlerce insan güreşe koşuyor. Demek bir talep ve sevgi var. İşte biz bunu kaliteli hale getirmeliyiz. Birliğimizin kuruluş amacı bu" açıklamasında bulundu.

 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 10132
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti