Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Devlet Desteği İle Zeytinyağı Fabrikaları Yenileniyor

Giriş Tarihi : 9-10-2017
Devlet Desteği İle Zeytinyağı Fabrikaları Yenileniyor

Burhaniye’de, zeytin hasadı hazırlıkları devam ederken, zeytinyağı fabrikaları da yenilenmeye başlandı. Şahinler Mahallesi’nde asırlık zeytinyağı fabrikası baştan aşağıya yenilenirken günlük 60 ton olan işleme kapasitesi de 140 tona çıktı

Burhaniye’de hasat sezonu öncesi zeytinyağı fabrikalarında bakım ve temizlik çalışmaları yapılırken, bazı fabrikalarda da yeni makineler hizmete hazırlanıyor. Şahinler Mahallesi’nde yaklaşık bir asırdan fazla bir zamandır hizmet veren zeytinyağı fabrikası da yüzde 75 AB, yüzde 25 devlet desteği ile baştan aşağıya yenilendi. Satın alınan yeni makilerin kurulumu devam ederken, günlük 60 ton olan zeytin işleme kapasitesi de günlük 140 tona çıktı. Dededen zeytinyağı fabrikası işletmecisi olduğunu anlatan Uğur Özdemir “Fabrikamızı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu desteğiyle başkan aşağıya yeniledik. Şuan da yeni makinelerin montajı yapılıyor. Günlük 60 ton olan işleme kapasitesi 140 tona çıkacak. Ayrıca, yeni makinelerin kurulumu ile birlikte karasu problemi de halledilmiş olacak. Zeytinin çekirdeğini ayıracağız. Ayrılan çekirdek çevre dostu yakacak olacak Fabrikaya gelen zeytinleri kasalarda muhafaza edeceğiz. Böylece zeytinyağında kalite de artacak. Yöremizdeki zeytin üreticilerine daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vereceğiz.” dedi. (İHA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 7403
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti