Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

3 Bin İşçi Alınacak Müjdesi

Giriş Tarihi : 12-10-2017
3 Bin İşçi Alınacak Müjdesi

BSO Başkanı İsmail Uğur, son dönemde yapılan yatırımlarla istihdamın artacağını belirtti. Haberci Gazetesi’ne konuşan Uğur, “Organize Sanayi bölgesinde 700 milyon TL yatırım ile kurulacak 5 yeni fabrikada bir yıl içinde 3 bin yeni istihdam sağlanacak”

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, OSB’ye 700 milyon lira yatırım bedeliyle kurulacak 5 yeni fabrikanın bir yıl içerisinde 3 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacağını söyledi. Haberci Gazetesi’ne konuşan Uğur,’ Açılacak yeni fabrikalarımız ve Organize Sanayi Bölgemizde kalifiye eleman sıkıntısı yaşanmaması için OSB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisemiz bünyesinde 12.5 milyon liraya Tekno Atölye açıyoruz’’ dedi. Dev firmaların Balıkesir’e yatırım yapması için çalıştıklarını dile getiren Uğur, “Bölgemizde  Şişecam 400 milyon TL yatırımına başladı, fabrika bittiğinde Bin 250 kişiye iş verecek, 120 milyon TL yatırıma imza atan Filli Boya ise 350 kişiye istihdam edecek, 30 Milyon TL yatırım yapan Kalekim 250 kişiyi işe alacak, İşbir Elektrik 50 milyon TL yatırımla 150 kişiye iş imkanı sunacak  HEG Gıda’da 100 Milyon TL yatırımı ile yanında 100 kişiye ekmek verecek’’ dedi. 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 2360
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti