Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Bu işin içinde vefa da var veda da var

Giriş Tarihi : 19-10-2017
Bu işin içinde vefa da var veda da var

Başkan Edip Uğur dün istifa söylentileri en üst perdeden dillendirilirken, Avlu’nun 2. etabının temelini attı. "Peygamberimizin Hadis-i Şerif’inde söylediği gibi; Kıyametimiz kopartılırken biz fidan dikiyoruz. Şahsım, Balıkesir ve ülkem için Allah’tan hayırlısını niyaz ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Avlu Balıkesir Projesi’nin 2. Etap projesinin temel atma töreninde konuştu.  Şahsıyla ilgili söylentilerin olduğuna dikkat çeken Başkan Uğur, “Bu işin içinde vefa da var, veda da var. Cenab-ı Allah’ın şahsım için, Balıkesir için, ülkemiz için hayırlısını nasip etmesini niyaz ediyorum” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Büyükşehir’in vizyon projeleri arasında yer alan Avlu Balıkesir Projesi’nin 2. Etap temel atma töreninde konuştu. Görev yaptığı üç yıl boyunca Balıkesir’in her noktasına dokunduklarını belirten Başkan Uğur, Avlu Balıkesir Projesi’nin ikinci etabıyla birlikte yeni cazibe merkezinin Avlu Balıkesir olacağını kaydetti. Balıkesir’in Türkiye tarihinde önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Uğur, “Balıkesir, Türkiye’nin tarihinde, ekonomisinde, coğrafyasında yeri var. Eğer tarih Balıkesir’den bahsetmiyorsa o tarih eksiktir. Karesi Beyliği’ni yok sayamayız. Kuva-yi Milliye ruhunu yok sayamayız. Zağnos Paşa’yı yok sayamayız. Balıkesir, Türkiye’nin ekonomisinde de var. Balıkesir’de üretilen beyaz et, kırmızı et, süt ürünleri, her türlü sebze-meyve var. Balıkesir, Türkiye’yi besleyen ildir. Balıkesir Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Balıkesir 30 Mart 2014 tarihindeki seçimlerle büyükşehir oldu. İşte devletimizin yapmış olduğu altyapı yatırımları, bölünmüş yollar, otoyollar, yüksek hızlı tren Balıkesir’i daha önemli bir konuma getirdi. Bizlerde Balıkesir’i Büyükşehir’e layık, vizyon ve marka şehir olması için elimizden gelen gayretle 3.5 yıldır çalışıyoruz” dedi.

 

“BALIKESİR’İN 20 İLÇESİNE DE DOKUNDUK”

Avlu Balıkesir 2.Etap projesi hakkında da bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, “İşte şurada gördüğünüz kongre merkezimiz ve Çay Deresi birinci etap Avlu Projemiz tamamlandı. Şu anda Türkiye Bilardo Şampiyonası Balıkesir Avlu Kongre Merkezi’nde yapılıyor. Daha birçok etkinliklere sahne olacak. Garaj Balıkesir Biletix’ten biletler kesilecek, her türlü kültürel, sanatsal bütün programların yapıldığı bir yer haline gelecek. 150 dönüm birinci etap ticari alanlarıyla, rekreasyon alanlarıyla, yürüyüş alanlarıyla Balıkesirlilerin hizmetine giriyor. İkinci etabın temelini atıyoruz. Birinci ve ikinci etapla birlikte Avlu Balıkesir Balıkesir’in cazibe merkezi, kalbi olacak. Yine Çay Deresi’nin karşı tarafından ağır sanayi alanı kentsel dönüş hızlı bir şekilde devam ediyor. Çay Deresi boyunca 60 dönüm alandaki kentsel dönüşüm için yüzde 65 mülk sahipleri rızalarıyla kentsel dönüşüme onay verdi. Öyle bir kentsel dönüşüm yapıyoruz ki kimse itiraz etmeden, patırdı gürültü çıkmadan, herkes rızasıyla. Balıkesir güzelleşiyor, gelişiyor, büyüyor. Bunların hepsini sadece Balıkesir merkezde değil 20 ilçesinde birlikte Balıkesir’e dokunarak bunları gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

“KIYAMETİMİZ KOPARTILIRKEN FİDAN EKİYORUZ”
Şahsıyla ilgili birçok söylentilerin olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, “Söylenti dışında ifadeler de devam ediyor. Eşyanın ömrü var. Makamın, mevkiin ömrü var. Dünya fani. Bu dünya imtihan yeri. Ne diyor Ayeti Kerime ‘Zerre kadar hayır işlerseniz mükafatını, zerre kadar şer işlerseniz zararını göreceksiniz’, ‘Her attığınız adım kalbinizden geçen kayıt altında’, ‘Şah damarınızdan size yakınız’ . Kader ağlarını örüyor. Bizler imtihandayız. İnançlı insanlarız. Olan her işte hayır vardır diyoruz.  ‘Hayır bildiğiniz işlerde şer, şer bildiğiniz işlerde hayır vardır’ deniliyor. Ne için yaşıyoruz? Ne için çabalıyoruz. Şu fani dünyada imtihanı kazanmak, bu kubbede hoş seda bırakmak, rahmetle anılmak için. Ne mutlu bu kubbede hoş seda bırakanlara, hayırla yad edilenlere. Ömrümüzün ne kadar olduğunu Cenab-ı Allah bilir. Ama bize ilahi tavsiye: ‘Kıyamet koparken elinde bir fidan varsa onu dik’. Biz de Balıkesir olarak yaptığımız işler bu.  Belediyede, devlette süreklilik var. İnsanlarımız hemşehrilerimiz hizmet bekliyor. Biz hizmetlerimizi aksatamayız. Varız ya da yokuz. İşte şimdi fidan dikiyoruz. Kıyametimiz kopartılırken, biz fidan dikiyoruz. Koltuğa tutunmak, koltuğa yapışmak, koltuğu bırakmamak, mevki için, makam için fidanları dikmiyoruz. Dün yanan bir caminin açılışını yaptık. Sonra zihinsel engelli, otistik, Down sendromu çocuklarımız var. Onlar hizmet bekliyor. Onlarla meşgul olduk. Bugün geldik Avlu’nun ikinci etabının temelini atıyoruz. Bizler İrade-yi Cüzziye’mizle ihata edebildiğimiz kadar alanı görüyor, değerlendiriyor ve ona göre bir hüküm veriyoruz. Bir de İrade-yi Külliye var. Bütün kainatın hepsini kontrol altında tutan. En son İrade-yi Külliye ne derse o olur. Bu işin içinde vefa da var, veda da var. Cenab-ı Allah’ın şahsım için, Balıkesir için, ülkemiz için hayırlısını nasip etmesini niyaz ediyorum” dedi.

 

 

 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 4431
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti