Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Vatandaşlarımıza Devletin Şefkat Elini Uzatalım

Giriş Tarihi : 20-10-2017
Vatandaşlarımıza Devletin Şefkat Elini Uzatalım

Karesi ve Altıeylül İlçeleri Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, "19 Ekim Muhtarlar Günü" nedeniyle Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilk olarak Atatürk Anıtına çelenk koyan mahalle muhtarlarından oluşan heyet, daha sonra Valiliğe geçerek, Vali Ersin Yazıcı tarafından makamda kabul edildiler.Vali Ersin Yazıcı, muhtarların Türk idare tarihinde temel taş olduğunu ifade ederek, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutladı.

 

MUHTARLAR DEVLETİN VATANDAŞA

UZANAN EN SICAK ELİ

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ersin Yazıcı, "Sizler gerçekten çok önemli işler yapıyorsunuz. Bizler bunun farkındayız. Sorumluluk duygunuzu ben meslek hayatımda hep gördüm. Güzel bir iş yapıyorsunuz. Düzenli disiplinli ve sürekli bir şeyi tekrar ediyorsanız mutlaka sonuç gelir. Gelen sonuç hem sizi mutlu eder, hem de temsil ettiğiniz kitleyi mutlu eder ki en büyük mutlulukta o. Bu dünyada bana göre insanların mutlu olduğunu ve sizin ona vesile olmanız kadar hayatta zevk alacağınız sizi mutlu eden başka bir şey olmaz. Muhtarlarımızla birlikte çalışmaktan büyük bir keyif aldığımı belirtmek istiyorum. Bizim kültürümüzde insanımızın devletle herhangi bir isteği, talebi, ihtiyacı olduğu zaman ilk aklına gelen kişi muhtarlardır. Vatandaş, ilk devlet kademesi olarak muhtarını görür onun ihtiyaçlarını karşılamak için yardımcı olacağını düşünür. Vatandaşımız fakiri fukarasından, komşusuyla olan derdinden, yolundan, suyundan veya fiziki problemlerinin tamamını muhtara iletir. Bu sorumluluk, seçtiği kişiye vatandaşın yüklediği sorumluluktur."dedi.

 

VATANDAŞIN TAKDİRİNİ

KAZANMAK GÜZEL BİR ŞEY

 

Muhtarların önemli bir görev yaptığını dile getiren Vali Yazıcı, "Bizim görevimiz zor durumdaki vatandaşlarımıza devletin merhamet elini uzatmaktır. Bana göre sizin de öncelikli vazifeniz bu olmalıdır. Bunun dışında diğer talepleri de ilgililere iletmelisiniz. İnsanların teveccühünü kazanmak kadar dünyada güzel bir şey yok. "dedi.

 

188 YILLIK BİR TARİHE SAHİP

 

Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ise 188 yıllık bir tarihe sahip olan muhtarlık teşkilatının resmi olarak ikinci yılını kutladıklarını ifade ederek, Vali Yazıcı'ya çalışmalarında başarılar diledi. Ayrıca kendilerini kabul ettikleri için Vali Ersin Yazıcı'ya teşekkür ettiler.

Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, Vali Ersin Yazıcı, muhtarların taleplerini de dinledi.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 5536
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti