Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Kadınların Emeği Çok Anlamlı Ve Önemli

Giriş Tarihi : 22-10-2017
Kadınların Emeği Çok Anlamlı Ve Önemli

Başarılı kadın çiftçi Sevgi Şen, Vali Ersin Yazıcı tarafından kabul edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2012 yılında "Biyoçeşitliliğin Korunması, Geliştirilmiş İnsan Beslenmesi ve Refah için Sürdürülebilir Kullanımı Projesi" başlatılmış olup, 2017 yılında da  "Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlilik" programı uygulamaya konulmuştur.

 

BESLENME VE GIDA İÇİN BİYOÇEŞİTLİLİK PROJESİ

Bu program çerçevesinde, 15 Ekim'de Ankara'da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi ve Bakanların katıldığı Dünya Kadın Çiftçiler Günü organizasyonuna, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş eşliğinde kadın çiftçi Sevgi Şen katılmış, Balıkesir'i başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

Ayvalık ilçesinde ikamet eden Sevgi Şen, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce uygulanan "Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlilik Projesi" kapsamında yaptığı başarıları ve Balıkesir'de birinci olması nedeniyle Ankara'da düzenlenen ödül törenine davet edildi.

 

BALIKESİR'İ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TEMSİL ETTİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ve Girişimci Kadın Çiftçi Sevgi Şen'i makamında kabul eden Vali Ersin Yazıcı, "Çiftçimizi kutluyorum. Balıkesir'i başarılı ve hak ettiği bir şekilde temsil etmesi güzel bir olay. Ülkemiz tarım ülkesi biz bu tarımı daha da geliştirerek yapmamız gerekiyor. "dedi.

Çalışmaları hakkında Girişimci Kadın Çiftçi Sevgi Şen'den bilgi alan Vali Yazıcı, "Balıkesirli çiftçimizin her daim yanındayız" mesajı verdi.

 

BALIKESİR ÇOK VERİMLİ TOPRAKLARA SAHİP

Balıkesir'in tarımsal faaliyetler anlamında ülke ekonomisine katkısının çok yüksek olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Tarım, Türkiye ekonomisinin geleceği için kilit sektör konumunda. İlimiz ve bölgemiz ekonomisi için de tarımın önemi büyük. Balıkesir, hem bitkisel hem de hayvansal üretimde Türkiye'nin önde gelen illerinden birisidir.  Balıkesir çok verimli topraklara sahip. Balıkesir'de hem birçok meyve - sebze hem de endüstriyel ürünler yetiştiriliyor.  Balıkesir için hep beraber, daha büyük hedeflere koşmamız gerektiğine inanıyorum. Sağlıklı bir toplumun oluşturulmasında, halk sağlığı ve hayvan sağlığının korunması, halkın yeterli ve güvenli gıdayla beslenmesi büyük önem arz etmektedir. Bunun sağlanması devletin en temel görevleri arasındadır." dedi.

 

VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA YER ALIYORUZ

Devletimizin çok önemli destekler verdiğini ifade eden Vali Yazıcı, "Gerek tarımda, gerek turizmde gerekse diğer yatırımlarda devletimiz her zaman işletme sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın yanında yer alıyor. Ülkemiz son yıllarda bu konularda ciddi mesafeler katetti. Balıkesir olarak bizler de sektörün gelişmesi ve desteklerden hak ettiğimizi alabilmek için üzerimize düşeni yapmak durumundayız. Devletimiz, kendi işini kurana, kendi işini yapana çok güzel imkânlar sağlıyor. TKDK tarafından üreticilere verilen hibe desteği ile üreticiler artık teknolojinin en yeni imkânlarıyla donatılmış tesislerde üretim yapıyor. Bunlar son derece güzel gelişmeler." Dedi.  

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 2903
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti