Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Ptt’den 177. Yıl Hediyesi

Giriş Tarihi : 23-10-2017
Ptt’den 177. Yıl Hediyesi

PTT Balıkesir merkez şubesine işlem yapmak için gelen Nuray Sayın büyük sürpriz yaşadı. PTT’nin kuruluş yıl dönümüyle aynı rakamları taşıyan 177 numaralı gişe bileti sahibi Sayın’a hediyeler verildi.

Posta ve Telgraf Teşkilatı'nın (PTT) 177. kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Balıkesir'de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Balıkesir PTT Başmüdürü Derviş Gökdoğan ve PTT görevlileri Vali Ersin Yazıcıyı ziyaret etti. PTT’ye işlem yapmak üzere gelen Nuray Sayın PTT’nin kuruluş yıl dönümü ile aynı rakamları taşıyan gişe bileti sayesinde hediye kazandı. PTT Balıkesir Merkez Şubesi 177. talihlisi Nuray Sayan “Şuan çok şaşırdım ne diyeceğimi bilemiyorum. PTT’nin 177. Yılı nedeniyle güzel bir hediye aldım çok teşekkür ediyorum bana da çok güzel bir sürpriz oldu” dedi.


İLK POSTA TEŞKİLATI CAMİ AVLUSUNDA KURULDU


Balıkesir PTT Başmüdürü Derviş Gökdoğan, PTT’nin 177. kuruluş yıl dönümünü kutluyor olmanın onurunu yaşadıklarını ifade ederek “İnsanlık tarihi kadar eski olan haberleşme faaliyetleri, çağlar boyunca değişik aşamalardan geçerek ve sürekli gelişerek bugünkü yapısına kavuşmuştur. Ülkemizde ise ilk posta teşkilatı 23 ekim 1840 tarihinde İstanbul’da yeni Cami avlusunda Postane-i Amire adı ile kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne kadar, zor şartlarda başladığı hizmet serüveninde ülkemizin en ücra noktalarına kadar hizmet götürmeyi ilke edinmiş ve bu ilke doğrultusunda yurt genelinde Posta, Kargo-Lojistik, ve bankacılık alanında birçok hizmeti müşterilerimiz ile buluşturmuştur. Müşterilerimizin erişimini sağlamak adına 2017 yılı içerisinde Balıkesir İl Merkezi, İlçe Merkez ve Mahallelerimizde hizmet ağımızı genişletmek amacıyla , planlanan yeni işyerleri açma çalışmalarımız kapsamında; 2 yeni işyeri açılarak hizmete verilmiş 15 iş yerinde ise tadilat ve kiralama işlemleri devam etmektedir . Ayrıca il genelinde 34 olan PTTmatik sayımıza 16 adet daha ilave edilerek 50’ye çıkarılmıştır. Bugün itibariyle Balıkesir PTT Başmüdürlüğümüz alanında 22 PTT Merkez Müdürlüğü, 43 PTT Şubesi ve 8 PTT acentesi olmak üzere toplam 73 işyerinde, 50 PTTMatik ve 500’ün üzerinde Personel ile hizmetlerimizi sunmaktayız. Halkımızdan aldığımız güç ile çağın gerektirdiği değişim ve gelişimi gerçekleştirerek 177 yılı başarıyla geride bırakan, bir kurumun mensubu olarak 177. Kuruluş yılımızın ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.(İHA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 5141
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti