Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Türkiye 2 Metre Radyo Kontrollü Planör Şampiyonası Bandırma’da Yapıldı

Giriş Tarihi : 23-10-2017
Türkiye 2 Metre Radyo Kontrollü Planör Şampiyonası Bandırma’da Yapıldı

THK Bandırma Şubesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye 2 Metre Radyo Kontrollü Planör Şampiyonası’nın son ayak yarışması yapıldı

Türk Hava Kurumu (THK) Bandırma Şubesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye 2 Metre Radyo Kontrollü Planör Şampiyonası'nın son ayak yarışması yapıldı. Koyunculuk Araştırma Enstitüsü arazisinde düzenlenen şampiyonaya, İstanbul, Eskişehir, Bursa ve Bandırma’dan 10 takımdan 29 yarışmacı katıldı. Şampiyonada Bandırma'yı Hür Kuş takımı temsil etti. Etkinliğin açılışında konuşan, THK Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğin, Bandırma'nın tanıtımı açısında da önemli olduğunu söyledi. Havacılıkla ilgilenen herkesin gözünün kulağının Bandırma'da olduğunu söyleyen Memişler, "Bu şampiyona ile birlikte Avrupa ve Dünya şampiyonasını da gerçekleştirmenin önü açıldı. Önümüzdeki yıllarda bunu da gerçekleştirmek istiyoruz." dedi. Yarışmalar sonunda ferdi gençlerde Bandırma Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hürkan Yastıkçılar birinci, Ertunç Dikmen ikinci, Yakup Tarık Açan üçüncü oldu. Ferdi büyüklerde ise THK Model Uçak takımından Fatih Düzenci Birinci, aynı takımdan Emre Sağlık ikinci, Eshavk A takımından Micheal Yust ise üçüncü oldu.  Takımlar arasında ise Eshavk A Eskişehir birinci, Eskişehir THK Model Uçak ikinci ve İstanbul Atlas Model Planör Kulübü üçüncü oldu.(AA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 8055
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.224.164.166)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. Toplu Ulaşım Araçlarına Gizli Denetim
2. Vali Yazıcı ‘İl Turizm Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı
3. 11 yaşındaki İbrahim’in yüzünü Yücel Amcası güldürdü
4. Dünyanın Önde Gelen Üreticileri Balıkesir’e Yatırım Yapıyor
5. Fetö/Pdy Operasyonu
6. Edremit’te Polis 100 Adet Ecstasy Ele Geçirdi
6. Karesi Müftülüğü, Mevlid Kandili kapsamında Umre ödüllü “Peygamberimi Tanıyorum” Siyer Yarışması düzenledi.
7. Balıkesir 9 Ayda 377 Milyon İhracat 269 Milyon Dolar İthalat Yaptı
8. Dev Spor Tesisinde Çalışmalar Sürüyor
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti