Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Hükümlüydüler Girişimcilik Kursuyla İş Sahibi Oldular

Giriş Tarihi : 12-11-2017
Hükümlüydüler Girişimcilik Kursuyla İş Sahibi Oldular

Denetimli Serbestlik hükümlerinden yararlanan iki kişi, açılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nu başarıyla tamamlamalarının ardından sağlanan destekle iş sahibi oldular

Denetimli Serbestlik hükümlerinden yararlanan iki kişi, Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İŞKUR Hizmet Merkezi işbirliğiyle açılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu'nu başarıyla tamamlamalarının ardından sağlanan destekle iş sahibi oldu.

Proje kapsamında Günaydın Mahallesi'nde Burçin Gül'e ait hediyelik eşya atölyesi ile Mehmet Yılmaz'a ait çay ocağının açılışı gerçekleşti. Açılış törenlerine; Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Emrullah Narin ve Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürü Hasan Bıyık ve vatandaşlar katıldı.

Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri yaptığı açıklamada, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunanların aileleriyle bütünleşerek toplumsal dayanışmaya katkı sağlamalarını amaçladıklarını söyledi. Bireylerin sosyal yaşamda hak ettikleri yeri almaları için çalıştıklarını vurgulayan Yeniçeri, şunları kaydetti:

"Verilen eğitimlerle ve hazırlanan projelerle yükümlülerin, topluma entegre edilmeleri amacıyla sosyal, kültürel, ekonomik ve sanatsal etkinlik çalışmalarına kurumsal işbirliği ile ivme kazandırılmıştır. Türkiye İş Kurumu bünyesinde bulunan komisyonca hazırlanan 9 proje için toplam 194 bin liralık ödenek hükümlülere tahsis edilmiştir. Toplumla bağlantıyı sağlama noktasında da kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları ile birlikte yükümlülerin, yaşama tutunmaları için çalışmalar sürmektedir." (AA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 8359
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti