Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Kadınlardan Cilt Bakım Kurslarına Büyük İlgi

Giriş Tarihi : 13-11-2017
Kadınlardan Cilt Bakım Kurslarına Büyük İlgi

Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları tarafından başlatılan cilt bakımı ve güzellik kurslarına kadınlar yoğun ilgi gösteriyor

BALMEK tarafından başlatılan cilt bakımı ve güzellik kurslarına özellikle ev hanımları ve meslek sahibi olmak isteyen kadınlar büyük ilgi gösteriyor. Kadınlar özellikle güzellik salonlarında talep edilen astronomik fiyatlar nedeniyle cilt bakım kurslarına büyük rağbet sağlıyorlar. Kursiyerlere, cilt bakımı, el ve ayak bakımı, temel makyaj ile vücut masajı gibi dersler verildikten sonra uygulamalı eğitime geçiliyor. Kurs eğitmeni Müesser Küçükarabacıoğlu, kursun amacının özellikle kendi ciltlerine bakım yapmayı sağlamak olduğunu hatırlatarak “Amacımız kadınları daha iyi bir şekilde bilinçlendirmek ve kendilerine bakım sağlamak amacımız. 280 saat toplam 6 ay sürüyor kurslarımız. Kursiyerlerimiz Milli Eğitim bünyesinde sertifika alıyorlar. Bu sertifika ile güzellik salonlarına girebilir kozmetik yerlerinde çalışabilir ama iş yeri açamazlar. Kursiyerler cilt bakımı öğreniyorlar öncelikle, kendi cildini öğreniyor, kendi cildine doğru bakım yapmayı öğreniyor. Dışarıdaki güzellikle salonlarında çok fazla rakamlar söylendiği için ev ekonomisine katkı olarak kendilerine evde düzgün bir şekilde cilt bakımı yapmayı öğretiyoruz. Kursa başlamadan önce ilk yaptığımız şey deriyi tanımak. Deriyi tanımadan anatomiyi bilmeden cilt bakımı yapamayız, yaptıramayız. Vücudumuzu dış etkenlerden koruyan deri 1,5 mm kalınlığında 3,5 kg ağırlığındadır. Deri üçe ayrılır; epidermis, dermis, suptermis. Bizim cilt bakımında okulda yaptığımız epidermisten en alt tabakaya bunları da cihazlarımızla ürün uygulamada indiriyoruz. Birde kasları tanıtıyoruz, masaj yüz masajını öğretiyoruz. Anatomi bilmeden asla cilt bakımı olmaz. Neden yapıyoruz? Niçin yapıyoruz? Kremi ne şekilde sürüyoruz kaslar yönteminde bunu da öğretiyoruz.” dedi.

SALONLARDA BAKIM FİYATLARI YÜKSEK

Kursiyerlerden Gökçe Ayran kursa gelme amaçlarının evdeki doğal ürünlerle cilde bakım yapmak olduğunu ifade ederek “Çünkü dışarıdaki güzellik salonlarında biliyoruz ki fiyatlar baya uçuk. Bu yüzden öğretmenimizin bize öğrettiği yöntemlerle kursumuzda cildimize doğru bakım yapmayı, masajlarla yüzümüze uyguladığımız kremleri doğru yedirmeyi öğreniyoruz.” şeklinde konuştu.

Zeynep Özgönül ise “Benim kursa gelmekteki en büyük amacım doğru bildiğim şeylerin yanlış olduğunu öğrendim. Doğal ürünlerle cilt bakımı nasıl yapılır nasıl uygulanır, cilde masaj yapmayı öğrendim. Hocamızın sayesinde çok keyifli geçiyor. Doğal bir ürünümüzle el bakım ürünü yapabiliriz zeytinyağı ve irmik karıştırılıp yüze ve ele sürülebilir.” dedi.

Seda Yalazı da özelikle kursa sertifika alabilmek için katıldığına dikkat çekerek “Benim kursa gelmemdeki amacım buradaki bilgilerim ve aldığım sertifika ile bana bir iş kapısı açılması. Bunu sağlayan belediyemize ve öğretmenimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. (İHA)

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 10896
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti