Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

İşkur Otobüsü Balıkesir’de

Giriş Tarihi : 13-11-2017
İşkur Otobüsü Balıkesir’de

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” kapsamında iş arayan ve İŞKUR hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, bugün Toplu Taşıma Merkezi’nde İŞKUR Otobüsünde hizmet verecek “İş ve Meslek Danışmanları” ile görüşebilir

İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlayan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da öncülüğünde Bakanlığın politika ve programları olarak hayata geçirilen “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” kapsamında devletin  çalışma hayatında istihdam imkanlarının artırılması için işbaşı eğitim teşviki, ilave istihdam teşviki gibi birçok teşvikin hayata geçirildiğini söyledi.  Türkiye’nin Kamu istihdam kurumu olarak İŞKUR’un, vatandaşların emeğini, tam ve üretken istihdamda değerlendirmek ve bunu yaparken tüm “kurumsal kapasitesini” kullanmak durumunda olduğunu belirten Balcı “Kurumumuzun; hizmetleriyle her bir vatandaşımıza kendilerini gerçekleştirme, geçimlerini sürdürme ve ortak bir gelecek idealiyle birleşen büyük Devlet/Millet işbirliğinin üretken bir parçası olma imkânlarını sunmayı amaçlamaktadır.”dedi.

İŞ DANIŞMANLARIYLA GÖRÜŞME YAPILACAK  

Bu çerçevede İŞKUR’un hizmet kapasitesinin artırılması, gelişen ve değişen işgücü piyasasına uyum sağlanabilmesi amacıyla yürütülen faaliyetlerden biri olarak; Milli Seferberlik Kampanya aracının İŞKUR Genel Müdürlüğünce hazırlandığını ve aracın bugün Balıkesir’de faaliyetler göstermek üzere görevlendirildiğini söyleyen İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, İŞKUR hizmetlerinin  İş ve meslek danışmanları aracılığı ile Toplu Taşıma Merkezi’nde (TTM) saat 10.00-15.30 arasında vatandaşlara sunulacağını ifade etti. İŞKUR İl Müdürü Balcı, iş arayan ve İŞKUR  hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşların belirtilen saatler arasında Toplu Taşıma Merkezi’nde hazır bulunarak, İŞKUR Otobüsünde hizmet verecek “İş ve Meslek  Danışmanları” ile görüşmeye davet etti.

 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 2607
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.226.41.91)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
2. BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ
3. BALIKESİR EMİTT’E KATILIYOR
4. BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİT VE AFRİN DUYARLILIĞI
5. KAFAOĞLU ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK
6. 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı
6. ANALI BABALI DERSLER BAŞLIYOR
7. BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETLERİ
8. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti