Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

General Kemal Ortaokulu Altıeylül’ün Parlayan Yıldızı

Giriş Tarihi : 5-12-2017
General Kemal Ortaokulu Altıeylül’ün Parlayan Yıldızı

General Kemal Ortaokulu’nda değişim rüzgarı devam ediyor. Okulda yapılan çalışmalarla öğrencileri kendisine çeken okul, cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemekte.

Akademik başarısının hızla artmasının yanında, sosyal ve sportif faaliyetleri ile de göz dolduran General Kemal Ortaokulu, bölgenin gözde okulu durumuna geldi. Kendi öğrencilerinin yanı sıra bölgedeki diğer okul öğrencilerine de sosyal ve sportif imkânlar sunduklarını ifade eden General Kemal Ortaokulu Okul Müdürü Erdoğan Işık, şunları söyledi: “Okulumuz üç yıldır yapmış olduğu atılımlar ile bölgesinin parlayan yıldızı olmuştur. Akademik başarımız hızla artmaktadır. Bu nedenle başka okullara kayan bölge öğrencilerimiz başarımızın artmasından dolayı bize gelmeye başlamışlardır. Elbette ki bu başarı öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizindir. Aynı zamanda bizlerden desteğini esirgemeyen veli ve Okul Aile Birliğimizin de katkıları bizim için çok önemlidir. Balıkesir okullarında ilk defa seçmeli ders olarak yüzme ve okçuluk dersleri okulumuzda uygulanmaktadır. Okçuluk için okulumuzda bir salon oluşturulmuş ve çalışmalar okul binasında yapılmaktadır. Yüzme dersi ise ilimizde bulunan bir özel yüzme havuzu ile yapılan protokol çerçevesinde yapılmaktadır. Yüzme için öğrencilerimiz ders saatinde servis ile öğretmenimiz eşliğinde havuza götürülmektedir. Devlet okullarında ender rastlanan bir durumdur bu. Okçuluk dersinin yapılmasında özel gayreti olan matematik öğretmenimiz Turgay Özcan Bey’e ve yüzme konusunda da beden eğitimi öğretmenimiz Salim Sevinç Bey’e ve tabi ki bütün öğretmen arkadaşlarıma üstün gayretleri için çok teşekkür ederim”  

HERKESE GÖRE BİR KURS VAR

Okulun bünyesinde açılan kurslardan da bahseden Okul Müdürü Işık, “Öğrenciler için kurs: Halk oyunları, jimnastik, voleybol, basketbol, futbol, tekvando, satranç, masa tenisi, gitar, atletizm, zeka oyunları.  Öğrenciler için ders olarak yapılan faaliyetler: Yüzme ve okçuluk

Yetişkinler için kurs: Step-aerobik, takı, kurdele-nakış. Bunlarla beraber okulumuzda Türkiye’de yirmi okulda uygulanan iş güvenliği projesi çalışmaları da yürütülmektedir. Bu proje kapsamında şu ana kadar; elektrik tesisatı değiştirilmiş, yangın alarm sistemi değiştirilmiş, ses düzeni yenilenmiştir. Devamında yangın dolaplarının yapımı ile beraber pek çok kriter de uygulamaya konacaktır.  Diğer taraftan okulumuzda ERASMUS+  ‘Creative, Active, Responsible Students in the Digital World’ (Dijital Dünya’da Yaratıcı, Aktif ve Sorumlu Öğrenci Olmak) adıyla da bir proje yürütülmektedir. Bu proje kapsamında şu ana kadar on dört öğrencimiz ve dört öğretmenimiz yurt dışı gezilerine katılmıştır. Proje sonunda yirmi öğrencimiz yurt dışına çıkmış olacaktır. Yurt dışı gezilerimiz tabi ki bununla da kalmayacak ve şubat ayı itibari ile E-Twining kapsamında oniki öğrencimiz Amsterdam-Hollanda’ya gidecektir.” 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 8438
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti