Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

HALTER İL ŞAMPİYONASI YAPILDI

Giriş Tarihi : 12-1-2018
HALTER İL ŞAMPİYONASI YAPILDI

Burhaniye, Okul Sporları Halter İl Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Şampiyonaya, halterde Balıkesir’i temsil eden Burhaniyeli 30 öğrenci katıldı

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu’ndaki şampiyonaya 13’ü kız 30 öğrenci katıldı. Kaymakam Hüseyin Öner ve Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın da izlediği Halter Şampiyonası'nda büyük heyecan yaşandı. Antrenör Mustafa Arslan Aygün’ün öncülüğünde hazırlanan Burhaniyeli 30 genç, koparma ve silkmede yarıştı. Dereceye giren sporculara madalyaları verilirken, birincilerin Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandıkları açıklandı. Başarılı sporcuları ve antrenörlerini kutlayan Kaymakam Hüseyin Öner "Ulusal alanda, ulusal yarışmalarda derece elde eden sporcularımız var. Okul Sporları Federasyonu Halter İl Şampiyonası'nı ilçemizde düzenledik. Biz de yüzümüzün akı ile çıktık bu etkinlikten. Ben, sporda adımızı duyuran, bilhassa halterde olsun, atletizme olsun ilçemizin adını duyuran gençlerimize teşekkür ediyorum. Özel sporcularda dünya şampiyonu çıkarmış bir ilçeyiz. Söylediğim gibi ilçemizin, ilimizin, hem de ülkemizin adını duyuran sporcu kardeşlerimizi kutluyorum. Onlara emeği geçen antrenör, beden eğitimi öğretmenlerimiz, kulüp yöneticilerimiz ve ailelere çok teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum.” dedi.

“ŞAMPİYONADA DERECE ALAN SPORCULAR VAR”

Burhaniye’nin Halter de Balıkesir’i temsil ettiğini anlatan Balıkesir Okul Sporları İl Temsilcisi Tahir Mahir Başoğlu da "2017-2018 yılı okullar arası halter il birinciliği Burhaniye’de yapılıyor. Burhaniye, halter branşıyla uğraşan ilimizdeki tek merkez. Bu müsabakalar sonucu, birinci olan çocuklarımız Türkiye şampiyonasına gidecekler. Daha önceki yıllarda halter branşında Türkiye birinciliklerinde derece alan çocuklarımız var. Hatta, Avrupa üçüncüsü, Avrupa dördüncüsü olan öğrencilerimiz oldu.” ifadelerini kullandı.

Kızlar kategorisinde mücadele eden sporculardan Emine Göçmez "Halter sporu ile uğraşıyorum. Bu benim ikinci yılım. 50-60 yapıyorum. Yaptığım spordan çok memnunum.” şeklinde konuştu.

Bu sporcu çok severek yaptığını belirten Emine Taşçı da "Ben bu sporu 3 yıldır yapıyorum. Türkiye şampiyonluklarım da var. Birkaç tane de üçüncülüğüm var. Bu sporu çok severek yapıyorum. Mustafa hocamı ve halteri seviyorum.” açıklamasında bulundu.

Ayşe Duygu Kara ise bu şampiyonada; 63 koparma ve 73’ silkmede ile birincisi olduğunu dile getirdi.

Erkekler kategorisindeki Alperen Altıok da, 2.5 yıldır halter sporunu yaptığını söyleyerek "Bugün de 85-105 yaptım. 85 kilo koparma, 105 kilo silkme.” dedi. Muhammed Devran ise yaklaşık bir yıldır bu sporu yaptığını ve bugün 35 kilo koparma, 48 kilo silkme yaptığını açıkladı.

Şampiyonayı Kaymakam Hüseyin Öner ve Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın yanı sıra; İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Sabri Pekşen, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mustafa Orhan, Büyük Anadolu Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Hadiye Erok, Okul Sporları İl Temsilcisi Tahir Mahir Başoğlu, bazı okul müdürleri ve sporsever vatandaşlar izledi. İHA

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 9795
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti