Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

ZÜBEYDE HANIM KÖY ÇOCUKLARINI GÜLDÜRDÜ

Giriş Tarihi : 12-1-2018
ZÜBEYDE HANIM KÖY ÇOCUKLARINI GÜLDÜRDÜ

Ayvalık Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı tarafından “Köy Çocukları Gülsün” adını taşıyan projenin ikinci etabı ilçeye bağlı kırsal mahallelerden Çakmak’da sürdürüldü

Çakmak İlkokulu Anasınıfı 1. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleşen çalışmada; minik öğrencilerle çeşitli çocuk oyunları, animasyon gösterileri, resim ve boyama etkinlikleri, oyuncak yapma gibi birçok faaliyet neşeli bir şekilde gerçekleştirildi.

Proje ile ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan Ayvalık Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Yavaş “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanımız okulumuzda yoğun ilgi duyulan alanlardan biridir ve son sınıf öğrencilerimiz ilçemizdeki okulların anasınıflarında staj yaparak hem bilgi ve yeteneklerini öğrencilere aktararak ilçemiz eğitimine hizmet vermekte hem de kendilerini geliştirmektedir. Ancak bu çalışmalar çerçevesinde köylerde yaşayan minik öğrencilerimize ulaşılamamakta ve onlar bu fırsatlardan faydalanamamaktadır. Bu durumun bizde oluşturduğu üzüntüden yola çıkarak, alan öğretmenlerimiz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, köy çocuklarımız için de bu tür faaliyetleri yapmamız gerektiği kararını aldık, bu karar doğrultusunda projemiz okulumuz Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğretmenlerimiz ve 11. sınıf öğrencilerimiz tarafından geliştirilmiş.” dedi.İHA

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 2285
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti