Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

KAMU YATIRIMLARINI İNCELEDİ

Giriş Tarihi : 12-1-2018
KAMU YATIRIMLARINI İNCELEDİ

Vali Ersin Yazıcı, ilçe programları kapsamında İvrindi’yi ziyaret etti. İvrindi Şehit Fatih Tomuşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne BENGİ ziyareti yapan Vali Yazıcı, İvrindili muhtarların sorunlarını dinleyip, ilçedeki devlet yatırımlarını inceledi. Vali Yazıcı, şehit ailelerini ziyaret edip, vatandaşlarla buluştu.

Vali Ersin Yazıcı, kapsamlı ilçe ziyaretleri kapsamında İvrindi’de birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.   Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında İvrindi Şehit Fatih Tomuşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Ziyarette ilk olarak idareciler ve öğretmenlerle buluşan Vali Yazıcı, BENGİ Projesi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

 ÇEVREYE DUYARLI SAĞLIKLI NESİLLER

Teknik ve meslek liselerinin uygulamalı eğitim yaparak öğrencilere meslek kazandıran okullar olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar.  Okul yönetimi ve öğretmenlerin üzerine düşen görev ve sorumluluklar ise, çocukların kötü alışkanlıklarının tespit edilmesi ve çevreye duyarlı, sağlıklı nesil olarak yetişmelerini sağlamaktır." şeklinde konuştu.

KİTAP OKUMA SAATİ

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yücel, İvrindi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Uslu öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

MUHTARLARLA BULUŞTU

Vali Ersin Yazıcı, BENGİ ziyaretinin ardından "Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları" çerçevesinde İvrindi ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi. Vali Yazıcı toplantıda yaptığı konuşmada düzenli olarak ilimizdeki Muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade ederek bu toplantıları önemsediklerini söyledi. İvrindi ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Yazıcı, "Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları" çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmanın, İvrindi ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmek, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti. Muhtarların talep ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla İvrindi'de düzenlenen toplantıya, Vali Ersin Yazıcı, İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

KAMU YATIRIMLARINI İNCELEDİ

Vali Ersin Yazıcı, İvrindi’de yapımı devam eden İlçe Emniyet Müdürlüğü ile okul alanlarında incelemelerde bulundu. Beraberinde Kaymakam Server Sinanoğlu, Belediye Başkanı Recai Baytar ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile birlikte inşaat alanlarında incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, yetkililerden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Vali Yazıcı, yeni kamu binalarının en kısa sürede bitirilerek hizmete açılması için çalışmaların sürdüğünü ve firmadan işçiliğe önem verilmesini istedi.

ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Vali Ersin Yazıcı, Van-Çatak, Sulu Tepe mevkiinde terörist grupla çıkan çatışmada 07 Ağustos 1995 tarihinde şehit düşen Piyade Onbaşı Tuncay Özdemir ile Hakkari ili Yüksekova ilçesinde el bombasının patlaması sonucu 21 Ekim 2015 tarihinde şehit düşen  P. Ast. Kd. Çvş. Fatih Tomuşoğlu'nun İvrindi'de yaşayan ailelerini ziyaret etti. Vali Yazıcı, şehitlerimizin ailelerine başsağlığı dileyerek kendileriyle sohbet etti. Ailelerin isteklerinin olup olmadığını soran Vali Yazıcı, ''Talepleriniz bizim için emirdir. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız burada, kapımız da gönlümüzde her zaman şehit ailelerine açık.'' dedi. Vali Ersin Yazıcı, şehit ailelerinin zeytin fidanı ile Türk Bayrağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti. Ziyarette Vali Yazıcı'ya İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu ile İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar da eşlik etti.

VATANDAŞLAR BULUŞTU

Göreve başladığı günden beri her fırsatta ilçe ve mahalle ziyaretleri gerçekleştiren Vali Yazıcı'nın son durağı İvrindi Karaçepiş Mahallesi oldu. Vali Ersin Yazıcı, beraberinde İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar ile birlikte Karaçepiş Mahallesini ziyaret etti. Mahalle sakinleri büyük boy Türk bayrağıyla Vali Yazıcı'ya sevgi gösterilerinde bulundu.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 7821
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti