Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

BALIKESİR’DE BİR İLK DAHA

Giriş Tarihi : 12-1-2018
BALIKESİR’DE BİR İLK DAHA

Dursunbey Belediyesinin desteği ile Dursunbey’e bağlı Hamzacık mahallesinde 400 adet aşılı kızılcık toprakla buluşturuldu.

Sosyal, kültürel ve fiziki açıdan birçok projeye destek olan Dursunbey Belediyesi tarım alanında da üreticiye desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda ilçeye bağlı Hamzacık mahallesinde bulunan 7 dekarlık bahçeyi köye tahsis eden Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, maddi olarak kazancı oldukça yüksek olan kızılcık üretimine destek oldu. Mahalle Muhtarı Mustafa Bey’in koordinesinde gerçekleşen çalışmalar kapsamında Yalova’dan getirilen 400 adet aşılı kızılcık mahalle sakinlerinin de desteği ile toprakla buluşturuldu. Balıkesir bölgesinde bir ilk olan aşılı kızılcık ile ilgili açıklama yapan Mustafa Bey, tarımda alternatifin az olduğu Dursunbey’de gelir sağlayıcı üretim için örnek olmayı hedeflediklerini söyledi.

 

400 AĞAÇ DİKİLDİ

Muhtar Mustafa Bey yaptığı açıklamada; “Dursunbey Bölgemiz hem coğrafi hem de iklim olarak maalesef handikaplı bir bölge. O yüzden tarımda çok fazla bir alternatifimiz yok. Eğer daha ticari ürünlere yönelmezsek, biz Dursunbey’in bu handikabını yenemeyiz. Ne yapabiliriz düşüncesiyle Belediyemizle bu konuda çalışma yaparken, bizim bölgemizde kızılcık yaygın. Kızılcıkla alakalı örnek bir bahçe kuralım dedik. Vatandaşlarımızın bunu biraz daha ticari olarak görsün öğrensin ve inşallah ileriki yıllarda faydalı bir örnek olsun diye düşündük. Köyümüzün girişinde Belediyemizin 7 dekarlık bir arazisi var. Buraya Yalova’dan 400 tane aşılı kızılcık fidanı getirdik. Belediyemizin desteği ile getirdiğimiz bu fidanları Köy kadınlarımızın da yardımı ile burada Balıkesir’in ilk aşılı kızılcık bahçesini tesis ettik. Buraya katkısı olan Başta Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan, köyümüzde yardım eden kadınlarımızı çok teşekkür ediyorum. İnşallah Hamzacık ve Bölgemizi için burada meyveciliğin miladı olacak diye düşünüyorum” dedi. İHA

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 4658
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti