Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

CHP’DEN OHAL TEPKİSİ

Giriş Tarihi : 12-1-2018
CHP’DEN OHAL TEPKİSİ

CHP Balıkesir İl Başkanlığı, OHAL’in uzatılmasına tepki gösterdi. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı “OHAL kaldırılsın, demokrasi istiyoruz.” dedi

Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda toplanan partililer adına konuşan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, OHAL'in kaldırılmasını istediklerini söyledi. CHP olarak, ilk günden beri Cumhuriyet'in temel değerlerini savunmaya gayret ettiklerini belirten Sarı, şunları kaydetti:

"Parlamenter demokrasiden ve özgürlüklerden yana mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Türkiye'nin kurucu partisi kimliği ve tarihsel sorumlulukları doğrultusunda CHP olarak, evrensel hukuk kurallarından kopmasına seyirci kalmayacağız. Toplumun tüm kesimlerini doğrudan etkileyen, iş dünyasından sivil topluma, emekçilerden yargıya, medyadan eğitime kadar herkese dokunan OHAL'in bir kez daha uzatılması gündemdeyken, CHP olarak bir çağrı yapıyoruz. Ankara'da 15 Ocak'ta düzenlenecek 'OHAL Forumu' ile sivil darbenin ülkemizde açtığı derin yarayı bir kez daha haykıracağız. Burada demokrasiden yana tüm kesimlerin kendilerini ifade edeceği bir buluşma sağlayacağız. OHAL kaldırılsın, demokrasi istiyoruz." AA

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 10866
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti