Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

KARISI VE YAKINLARINDAN ŞİDDET GÖREN ADAM İSYAN ETTİ

Giriş Tarihi : 12-1-2018
KARISI VE YAKINLARINDAN ŞİDDET GÖREN ADAM İSYAN ETTİ

31 yaşındaki Emin Güner, karısı ve yakınlarından defalarca şiddet gördüğünü ve konuyu yargıya taşıdığını iddia ederek, sağlıklı yaşam koşullarının sağlanamadığını söylediği çocuğunun velayetinin kendisine verilmesini istedi

Çanakkale Ayvacık’a bağlı Küçükkuyu beldesinde 5  yıl önce E.B. adlı kadınla evlenen Emin Güner, iddiaya göre şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir süre önce boşanmaya karar verdi. Mahkemede boşanma davalarının olduğunu söyleyen ve bu süreçte çocuğunu görmeye gittiğinde eşi E.B. tarafından bıçaklı ve taşlı saldırıya uğradığını öne süren Emin Güner, eşinin akrabalarının da kendisini darp ettiğini belirtti. Darp edildiğini sağlık raporlarıyla ispat ederek eşi ve yakınlarından şikayetçi olan Güner, çocuğunun da annesi tarafından zaman zaman darp edildiğini ve sağlıklı yaşam koşullarında büyütülmediğini öne sürdü. Çocuğunun velayetini almak için mahkemeye başvurduğunu ve durumunu belgeleriyle açıkça anlatmasına rağmen çocuğunu alamadığını ve nafaka ile uzaklaştırma kararları çıkarıldığını anlatan Güner, bir an önce çocuğuna kavuşmak istediğini söyledi.

“ÇOCUĞUMUN PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

Kadın hakları gibi erkeklerin de eşit haklara sahip olması gerektiğini vurgulayan Güner “Eski eşim ile 5 yıl önce evlendik. Şiddetli geçimsizlik oluştu. Bu yüzden beni defalarca yaraladı. Kolumdan bıçakla olmak üzere kafamdan bile beni, çocuğumun gözü önünde yaraladı. 1 ay önce de çocuğumu görmek için gittiğimde eşimin kardeşleri ve babası beni darp etti. Çocuğumuz konusunda anlaşamadık. Mahkemeler de çocuk konusunda tarafsız kalıyorlar. Anne şefkatine ihtiyacı var diye çocuğu anneye veriyorlar. Ama baba şefkatini aradan çıkarıyorlar. Devlet büyüklerimize sesleniyorum. Çocukları babalarından ayırmasınlar. Böyle bir kanıda da çocuğu nasıl veriyorlar anlamadım. Ben 8 aydır uğraşıyorum. Ben una en ufak bir darpta bulunsam aynı gün uzaklaştırma kararı alınıyor. Ama ben darp edilmeme rağmen bir sonuç çıkmadı. Davamız Edremit’te görülüyor. Mahkemeye çalışmadığını beyan ederek, usulsüz olarak nafaka alıyor. Aslında kendisi halen Altınoluk Narlı mevkiinde bir pide salonunda çalışıyor. Bunu da ispat edebilirim. Çocuğumun darp edildiğine, kötü muamele gördüğüne dair belgelerim de mevcut. Ben çocuğumun velayetinin tarafıma verilmesini istiyorum. Çocuğumun psikolojisi de bozuldu. Bu kadın hepimizin psikolojisini bozdu ve işin içinde ihanet te vardı. Bunları da belgeleriyle mahkemeye sundum. Kafama parke taşı ile vurdu ve dikiş atıldı. Raporlar aldım. Bu konularla alakalı başka mağdurlar da vardır. Bu kadar şiddet olayı olmasına rağmen sadece karakolda ifadesi alınıp bırakıldı. Aynı şeyi biz erkekler yapsak aynı gün tutuklanırız. Biz erkekler bu durumda çok mağduruz. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan isteğimiz, kadınlar ile erkeklerin haklarının eşitlenmesi yönünde. Kadınlar derken her kadını kast etmiyorum. Çocuğuma kendisi de bakmıyor. Çocuğumuzun şefkate ihtiyacı var. Biz mağdur erkekler olarak hakların eşitlenmesini istiyoruz. Ben çocuğumu istiyorum. Konumuz yargı aşamasında olduğu için çok detaylara girmek istemiyorum.” dedi. TV100

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 7895
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti