Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

KUL HAKKI YEMEM, YEDİRMEM!

Giriş Tarihi : 12-1-2018
KUL HAKKI YEMEM, YEDİRMEM!

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sembol Medya Grup Başkanı Semih Bolluk ile EKSPRES Genel Yayın Yönetmeni Sedat Boldan’ın konuğu oldu

Altıeylül ilçesiyle ilgili genel bir fotoğraf çeken Başkan Hasan Avcı, ilk hedefinin 2019'a kadar ilçesini en iyi şekilde temsil etmek, kul hakkı yemeden görev süresini tamamlamak olduğunu söyledi. Altıeylül Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Avcı, belediyenin sosyal işleriyle ilgilenen, ihtiyaç sahiplerine yardım yapan iştiraki ALGEM'e özel önem verdiğinin altını çizdi. Avcı, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu'nun Altıeylül Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği ALGEM projesi birçok ihtiyaç sahibinin derdine derman oldu. Şehirde çok sayıda yardıma muhtaç hemşehrimiz var. Bizim de bu koltukta taşıdığımız bir sorumluluk var. Önceliğimiz onlara yardımcı olmak. Bu amaçla 500 bin TL olan ALGEM bütçesini 3 milyon TL'ye çıkardık. Hedefimiz bu rakamı 5 milyon TL'ye çıkarmak. Tabi bunun için çeşitli kalemlerde kısıtlamaya gideceğiz. Buna medya da dahil. Bunun için bize kızan, gönül koyan olabilir, canları sağ olsun. Ama öncelik ihtiyaç sahipleri. Ben bu makamda oturduğum müddetçe ne kul hakkı yerim, ne de kimseye yediririm" dedi.

 

2018'İN İLK YARISI İMAR PLANLARI TAMAMLANACAK

 

Altıeylül ilçesinin imar planlaması ile ilgili de konuşan Başkan Avcı, 1/5000 ölçekli uygulamanın ardından tamamlanan 1000'lik planların da tamamlandığını, bununla ilgili küçük pürüzlerin de giderilmesinin ardından 2018'in ilk yarısı parselasyon ihalesinin de tamamlanacağının müjdesini verdi. Bir süredir ruhsat problemi yaşayan inşaat sektörünün sıkıntılarının hallolduğunu belirten Avcı, "Şu anda Altıeylül Belediyesi'nde inşaat ruhsatlarıyla ilgili bir sorun yok, ruhsatları hızlı bir şekilde veriyoruz. Altıeylül ilçesi mimari açıdan güzel bir hal alacak" diye konuştu.

 

ADAYIMIZ ZEKAİ KAFAOĞLU OLUR

 

2019 seçimleri ile ilgili öngörülerini de paylaşan Başkan Avcı, "Ben bugüne kadar hiçbir yere aday olmadım. Başkanımız Zekai Kafaoğlu daha önce beni Altıeylül Belediye Başkan Yardımcılığına uygun gördü. Sorumluluk bilinci ve dava şuuru adına kabul ettim. Tekrar çağırdı, 'Yardımcılığını yapan başkanlığını da yapar' dedi, onu da kabul ettim. Benim siyasette hiçbir hedefim yok. Partime ve davama zarar verdiğimi düşünürsem bir dakika düşünmem istifa ederim. Amacım omuzlarımıza yüklenen bu ağır sorumluluğu kul hakkı yemeden, yedirmeden yerine getirmek. Önümüzdeki seçimlerde de herhangi bir görev tevdi ederlerse, yerine getirmeye çalışırım. 'Sen kenara çekil' derlerse de gereğini yaparım" dedi. 2019 seçimleri için AK Parti'nin Büyükşehir Belediyesi adayı ile ilgili öngörüsünü de açıklayan Avcı, "Bence bu isim tartışmasız Zekai Kafaoğlu'dur. Ama tabi ki Cumhurbaşkanımız'ın takdiriyle" diye konuştu. 

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 10338
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti