Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN

Giriş Tarihi : 19-1-2018
EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN

Koalay.com verilerine göre, 2017’de bir önceki yıla oranla; trafik, kasko ve DASK sigortalarının toplam satışında yüzde 282 oranında artış yaşandı. 2017 yılında en çok DASK talebi Balıkesir’de bulunuldu.

Online sigorta satış platformu Koalay.com, 2017 yılı boyunca Türkiye genelindeki kullanıcılarından elde ettiği veriler doğrultusunda trafik, kasko ve DASK sigortasına dair değişen eğilimleri açıkladı. Şirket, 2017 verilerine göre, bir önceki yıla kıyasla kasko, trafik ve DASK sigortalarının toplam satışından yüzde 282 oranında artış yaşadı. 2016 yıl sonundan başlayarak sigorta satışlarındaki en fazla yükseliş yüzde 183'lük oranla trafik sigortası satışlarında olurken, bunu yüzde 175,7'lik artışla DASK sigortası izledi. Kasko satışlarında ise yüzde 146'lık bir artış gerçekleşti.

Trafik ve kasko sigortasında online satış revaçta
Teklif oluşturmadan satın alma aşamasına kadar tam ve gerçek zamanlı online sigorta satış platformu olarak hizmet veren Koalay.com verilerine göre; 2017 yılında trafik sigortası satışlarının yüzde 41'i, kasko satışlarının ise yüzde 32'si online olarak gerçekleşti. 2016 yılında bu rakamlar; kasko satışları için yüzde 6,3, trafik sigortası satışları içinse yüzde 13 olarak gerçekleşirken, 2017'de online sigorta satışlarında ciddi bir artış yaşandığı gözlemleniyor. Bu kapsamda Kasko kategorisinde gerçekleşen online satışların sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 1150 arttı.

DASK’TA ZİRVEDEYİZ
Kullanıcıların 2016'da en fazla DASK sigortası talebinde bulunduğu il Konya iken, 2017'de ise en fazla talep Balıkesir'den geldi. 2016 yılında trafik sigortası ve kasko talebi en fazla Ankara'dan gelirken, 2017'de en fazla talepte bulunan il İstanbul oldu.. İHA

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 9275
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti