Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Giriş Tarihi : 21-1-2018
ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Limak Uludağ Elektrik; Enerji Verimliliği Haftası’nda, çocuklar için hazırladığı Enerjik Tatil Boyama ve Etkinlik Kitabı ile anaokulu öğrencilerinin Yenilenebilir Enerji kaynaklarını ve sağladığı faydayı resimler ve etkinliklerle eğlenerek öğrenmesini amaçlıyor

Limak Uludağ Elektrik, çocukların yarıyıl tatilinde hem keyifli zaman geçirmesi, hem de bilgi edinmesi amacıyla Enerji Verimliliği Haftası ile ilgili hazırladığı Enerjik Tatil Boyama ve Etkinlik kitabını görevli tedarik şirketi olduğu; Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da çocuklara hediye etti. Bursa’da Küçükbalıklı Anaokulu’nu ziyaret eden Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac; çevre dostu “Yenilenebilir Enerji Kaynakları”nı resimler ve etkinlerle anlatan tatil kitabını hediye ederken, çocuklara “Yenilenebilir Enerji Kaynakları” ve enerjinin tasarruflu kullanılması ile ilgili bilgiler verdi. Çocuklarla sohbet eden Aytac “Güneş, rüzgar, hidroelektrik, jeotermal enerji, yenilenebilir enerji kaynakları arasında. Güneş enerjisinden elde edilen elektrik ile evlerimizde lamba ve elektrikli aletleri çalıştırılabiliriz. Çevreye dost olan yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak kadar; enerjiyi tasarruflu kullanmak da önemli. Sizlerin ve ülkenin geleceği için enerji boşa harcanmamalı. Gereksiz yere yanan lambaları ve ihtiyacımız olmadığında elektrikli aletleri kapatmalıyız.” dedi.

EĞİTİME DESTEK PROJELERİ SÜRECEK

“Hayatı Aydınlatıyoruz” sloganıyla yola çıktıklarını ve hayatın aydınlanmasında ise çocukların iyi bir eğitim almasının önemli olduğunu vurgulayan Aytac “Çocuklarımız aydınlanırsa, geleceğimiz de aydınlanır. Ülkenin geleceği yeni neslin iyi yetişmesi ile doğru orantılıdır. Çocuklar; aldıkları iyi eğitimler ile Türkiye’yi daha ileriye taşıyacaklardır. Çocuklarımızın enerjilerini doğru kullanmaları ve iyi bir birey olmaları için boş zamanlarını doğru değerlendirmelerini sağlamalıyız. Öğrencilerimize hediye ettiğimiz tatil kitabında çocuklarımız, yenilenebilir enerji kaynakları ile aydınlanan evleri, sokakları, park ve bahçeleri keyifli bir şekilde boyayacaklar, bulmaca çözüp, kağıttan rüzgar gülü yapabilecekler. Güneş enerjisi ile çalışan; araba, otobüs, gemi, uçak, tren bisiklet gibi resimleri boyarken öğrenecekler. Yel değirmeninden uzay istasyonuna kadar çevreye zarar vermeyen temiz enerji kaynaklarıyla çalışan teknolojileri görebilecekler.” şeklinde konuştu.

Kurum olarak sosyal sorumluluğun bilincinde olduklarını belirten Aytac, eğitim alanındaki destek faaliyetlerini yeni projelerle sürdüreceklerine dikkat çekti. İHA

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 9974
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti