Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı

Giriş Tarihi : 22-1-2018
4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başladı

Karesi Belediyesi’nin her yıl sömestr tatilinde çocukların sanatsal aktivitelerle kaliteli zaman geçirmesi için 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başlattı. Pazar günü oynanan "Masal Kahramanları Tartaron’a karşı" müzikli çocuk oyununda minikler gönüllerince eğlendi.

Karesi Belediyesi'nin her yıl sömestr tatilinde çocukların sanatsal aktivitelerle zaman geçirmesi için başlattığı 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali bu senede minik seyircilerin akınına uğradı.  İlk tiyatro oyunu "Masal Kahramanları Tartaron'a Karşı"nın gösterimi 21 Ocak Pazar günü 2 seans halinde gerçekleşti. Özlem Durmaz, İnan Ambarkütük'ün yönettiği "Masal Kahramanları Tartaron'a Karşı" oyununda;  Çocukların sadece kendisini izlemesini isteyen çizgi film kahramanı Tartaron bütün masal kahramanlarını dondurmak büyük çaba sarf etti. Nasreddin Hoca, Pamuk Prenses, Alaaddin'nin cini Cincu ve Kırmızı Başlıklı Kız dışında tüm kahramanlar yakalandı. Geriye kalan kahramanların tek umudu ise yine çocuklar oldu. İrmik adında bir çocuk, yok olmak üzere olan masal kahramanlarına yardım etmek için bütün gücüyle savaştı. 

GELECEK TİYATRO OYUNLARI

4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali çerçevesinde İnan Ambarkütük'ün yönettiği "Tatlı Rüyalar" adlı müzikli çocuk oyunu 26 Ocak 2018 saat 12.00 ve 15.00'da 2 seans olarak sahnelenecek. İnan Ambarkütük'ün yönettiği, "Karlar Kraliçesi Müzikali" oyunu 28 Ocak 2018'de 12:00 ve 15:00'de sahnelenecek. Handan Ergiydiren Doğan'ın yönettiği, "Purnima ve Sırlar Ormanı" oyunu 2 Şubat 2018'de 12:00 ve 15:00'de sahnelenecek.  "Pepee Sevmek Zamanı" oyunu 3 Şubat 2018'de 12:00 ve 15:00'de sahnelenecek. N. Elif Binici'nin yönettiği "Harikalar Ormanı" müzikli çocuk oyunu 4 Şubat 2018'de 12:00 ve 15:00'de sahnelenecek. Tüm oyunlar Salih Tozan Kültür Merkezi'nde oynanacaktır.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 2433
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti