Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

BASKİ’DEN CEVAP

Giriş Tarihi : 22-1-2018
BASKİ’DEN CEVAP

Ayvalık Tabiat Platformu tarafından geçtiğimiz günlerde arsenik suyla ilgili yapılan açıklamaya BASKİ’den yanıt geldi.

Ayvalık Tabiat Platformu’nun, Ayvalık’ta arsenikli su kullanıldığına yönelik açıklamasına BASKİ’den açıklama geldi. BASKİ’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: ““İçmesuyunda arsenik değerleriyle” ilgi yer alan haberlerde Genel Müdürlüğümüzde yapılan değerlendirmede Balıkesir ili genelinde kırsal mahallelerde içmesuyunda tespit edilen ve İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliğinde belirtilen değer Ayvalık ilçesi ile ilgili olarak dile getirilen Beşiktepe, Mutlu, Murateli, Çakmak, Karaayıt, Yeniköy ve Türközü kırsal mahallelerindeki belirlenen arsenik oranlarının İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği sınır değerlerinden yüksek olması nedeniyle bu kırsal mahallelerde; Ayvalık ilçesi Çakmak kırsal mahallesinde içmesuyu temini sonrası Arsenik Arıtma Tesisi yapılarak tüm şebekeye arsenikten arındırılmış su verilmiştir. Beşiktepe, Mutlu, Murateli ve Karaayıt kırsal mahallelerindeki içmesuyu arıtma çeşmeleri vasıtasıyla içmesularının temizlenerek vatandaşlarımızın içmesuyu ihtiyaçları karşılanmıştır. 2018 yılı yatırım programımızda Ayvalık Tabiat Platformu tarafından dile getirilen listedeki iki kırsal mahallemiz Yeniköy ve Türközü kırsal mahallelerinde de içmesuyu arıtma çeşmeleri yapılacaktır. BASKİ Genel Müdürlüğü olarak ilgi alanımızdaki tüm kırsal mahallelerde görevimiz gereği içmesuyu numuneleri düzenli olarak alınmakta ve sonucuna göre de gerekli işlemler yapılarak vatandaşlarımızın temiz içme suyundan faydalanması sağlanmaktadır”

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 10521
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti