Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

BALIKESİR’İN PARA BASAN OKULU

Giriş Tarihi : 13-2-2018
BALIKESİR’İN PARA BASAN OKULU

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu (BUBYO), aynı binada bulunan 144 yataklı turistlik uygulama oteli ve işletmeleri sayesinde üniversiteye maddi katkı sağlıyor

5 bölüm ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürerek lisansüstü eğitim programları da bulunan Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu, 7 yıldır bünyesinde 144 yataklı turistlik bir uygulama otelini barındırıyor. Burhaniye Belediyesi’ne ait kafe, kahvaltı ve çay bahçelerini de işleten okul, YÖK’ten maddi destek isteyen değil, bağlı olduğu üniversiteye gelir getiren bir kurum haline geldi. Her yıl mezun ettiği öğrenciler sayesinde Edremit Körfezi’ndeki kurum ve kuruluşlar ile turistlik işletmelerdeki nitelikli eleman açığını kapatmak için çaba gösteren yüksek okul, ‘Körfezin İncisi’ olarak nitelendirilen saygın bir kurum haline geldi.

KÖRFEZİN İNCİSİ OLARAK NİTELENDİRİLİYOR

Okul ve uygulama otelinin vizyonu, misyonu ve işleyişi ile ilgili açıklamalarda bulunan okul müdürü Doç. Dr. Mehmet Oğuz İlban, okulun 30 öğrenci ile başladığı eğitim-öğretim faaliyetlerine bin 500’ün üzerinde öğrenci ile devam ettiğini vurguladı. Bölgedeki özel sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden İlban “Yüksek okulumuz, 2008-2009 eğitim-öğretim yılında 30 tane Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü öğrencisiyle eğitime başlamıştır. Daha sonra Bankacılık ve Finans ile Uluslararası Ticaret ve Pazarlama bölümleriyle ivme kazanmıştır. Bununla birlikte; Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümümüz, Havayolu İşletmeciliği Bölümümüz de öğrenci almayı bekleyen bölümlerimiz olarak toplam 5 bölümle faaliyetteyiz. Artık bin 500’ün üzerinde öğrencimiz bulunuyor. Bunlar lisans öğrenci sayılarımız. Bunun dışında bir de YÖK’ten yeni olurunu aldığımız Konaklama İşletmeciliği Ana Bilim Dalları ile Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde lisansüstü eğitim programlarımız var. Burada da 30’un üzerinde öğrencimiz mevcuttur. Bu lisans üstü programlarımızla hem bölgemizdeki özel sektörün taleplerini yerine getirme noktasında, hem de köklü bir geleceğe sahip olabilme noktasında yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. BUBYO yüksek oranda öğrenci kapasitesine sahip. Lisans eğitimi veren bölgedeki önemli kurumlardan bir tanesiyiz. Körfezin incisi olarak nitelendirilen bir kurum haline geldik.” dedi.. İHA

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 5187
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti