Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

EĞİTİME DESTEK İÇİN DERNEK KURULDU

Giriş Tarihi : 13-2-2018
EĞİTİME DESTEK İÇİN DERNEK KURULDU

Burhaniye’de, günden güne güçlenen sivil toplum yapısı eğitim-öğretim alanında faaliyet göstermek üzere kurulan yeni dernek ile daha da güçlendi

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner’in teşvikleri ile bir grup esnaf, ticaret erbabı ve işadamının girişimleri sonucu kurulan Burhaniye İlk ve Ortaöğretim Kurumları Yaptırma ve Faaliyetlerini Destekleme Derneği hizmete girdi. Derneğin, öncelikli olarak; okulların sıkıntı ve sorunları, fiziki şartların iyileştirilmesi, okulların sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerine destek vereceğini açıklayan Kaymakam Hüseyin Öner, yeni okulların yapılması ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları başta olmak üzere başarılı öğrencilerin tespit edilerek burs ve eğitim desteği vermek gibi faaliyetlerde bulunacağını anlattı.

ÖNEMLİ PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK

Dernek yönetim kurulu ilk toplantısının ardından yönetim kurulu üyelerinden; Naim Çağıl, Yücel Aras, Mesut Ağacık ve Alptekin Uysal, yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi vermek ve değerlendirmelerde bulunmak amacıyla Kaymakam Hüseyin Öner’i ziyaret ettiler. Dernek kurucu başkanlığını da, dernek üyelerinin isteği üzerine Kaymakam Hüseyin Öner üstlendi. Derneğin kurucu başkanlığını üstlenen Kaymakam Hüseyin Öner “Burhaniye İlk ve Ortaöğretim Kurumları Yaptırma ve Faaliyetlerini Destekleme Derneği ile Burhaniye’de çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi eğitim almaları, geleceğe daha bir güvenle bakabilmemizi sağlayacak iyi nesiller yetişmesi için çok önemli destekler sağlayacak, önemli proje ve çalışmalar yapacak bir sivil toplum örgütü kazanmış olduk. Yakın bir gelecekte ilçemiz kamuoyuna duyuracağımız çalışmalar ve faaliyetlerimiz olacak. İlçemiz hayırseverlerinin de destekleriyle güzel işler yapılacağını inanıyorum. Derneğimizin ilçemiz ve eğitim camiamız için hayırlı olmasını diliyorum. Derneğin kurucusu olan arkadaşlarımızın isteği üzerine bir süreliğine başkanlığı ben üstlendim, inşallah sivil toplum ruhuna uygun bir şekilde bir yol arkadaşımıza başkanlık görevini ileride emanet edeceğiz.” dedi.  İHA

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 7380
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti