Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

TEKNİĞİN SANATLA DANSI

Giriş Tarihi : 13-2-2018
TEKNİĞİN SANATLA DANSI

Karesi Belediyesi tarafından desteklenen ve LED tasarımlar üzerine kurgulanan; “Aydınlık Gelecek, Gençlerle Gelecek” isimli proje çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor

Balıkesir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik Bölümü ile T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nün ortaklaşa hazırladığı; “Aydınlık Gelecek, Gençlerle Gelecek” Projesi kapsamında her iki okuldan toplam 41 öğrenci ve 4 öğretmen LED sektörünün dev firması olan Antalya’daki PSL ELEKTRONİK firmasını gezdi. 

Son yıllarda giderek yaygınlaşan LED aydınlatma sistemleri; aydınlatmadan süslemeye, güvenlikten haberleşmeye birçok alanda kullanılmaya başlanırken bu alanda Balıkesir’de çok ses getirecek bir proje başlatıldı. Karesi Belediyesi tarafından desteklenen ve LED tasarımlar üzerine çalışma yapılacak “Aydınlık Gelecek, Gençlerle Gelecek” adlı projenin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Balıkesir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik Bölümü ile T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğretmenleri tarafından hazırlanan projeyle Resim Bölümü öğrencilerine teknik dersler verilirken Elektronik Bölümü öğrencilerine de temel sanat eğitimi ve estetik üzerine dersler verildi. Proje kapsamında 41 öğrenci, dört öğretmenle birlikte önceki gün Antalya’da bulunan ve Fiberli markasıyla bilinen PSL Elektronik firmasını gezdi.

 

TEKNOLOJİYİ SANATLA BİRLEŞTİRECEKLER

 

Proje Koordinatörü olan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik Öğretmeni Ahmet Keskin, geçtiğimiz ekim ayından bu güne kadar öğrencilere kurslar verildiğini belirterek; “öğrencilerimizin sanat yeteneklerini teknikle ve teknik özelliklerini sanatla birleştirerek farklı sektörlerde de çalışabilmelerini sağlamak amacıyla başladığımız projenin en önemli ayağı bu geziydi. Fabrikada karşılaştığımız sıcak ilgi bizi çok memnun etti. Özellikle Hemşerimiz olan Firma yönetim kurulu başkanı Cengiz Şentürk Bey’in girişimcilik ruhuyla sıfırdan başlayarak Türkiye’nin ve dünyanın alanında en büyük firmalarından birini ortaya çıkarması bütün öğrencilerimizi çok etkiledi. Bu projenin hayata geçirilmesinde bize destek olan Karesi Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a, Başkan Yardımcımız Sayın Mürsel Sabancı Bey’e, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Sayın Ahmet İnan’a okullarımız ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca her ne kadar uzakta olsalar da PSL Elektronik Firmasının çok değerli yönetim kurulu başkanı Cengiz Beye, Başkan Yardımcısı Tufan Beye ve Pazarlama Direktörü Nuri Yıldız Bey’e bizlere yaşattığı unutulmaz deneyim için minnettarlığımızı ifade etmek isterim.” dedi.

 TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Gezinin Kafile Başkanı T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Ömer Aydın, projenin bundan sonraki çalışmalarının somut ürünler ortaya çıkarmak olduğunu vurgulayarak; “Çok önemli ve daha önce örneği görülmemiş bir projeyi yürütüyoruz. Öğrencilerimizin dikkatini bir yandan modern sanatların bir kolu olan LED sektörüne çekerken, bir yandan onların iç ve dış mimari, şehir planlamacılığı ve endüstriyel tasarım gibi alanlarda da istihdam edilebilmelerinin önünü açıyoruz. Ayrıca İlimizin ve ülkemizin en iyi meslek liselerinden biri olan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik Bölümü öğrencileri ile Resim bölümü öğrencilerinin yarattığı sinerjinin Türkiye geneline örnek olacağını düşünüyoruz. Projemizi her yıl devam ettirmeyi planlıyoruz.” dedi

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 7646
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.92.197.82)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLIYOR
2. ‘SOSYAL MEDDAHLAR’ KIRDI GEÇİRDİ
3. ROBOTİK AKDENİZ ECZANESİ AÇILDI
4. MEHMETÇİK ZAFERLE DÖNECEK
5. SAĞLIKLI YAŞAM VE EGZERSİZ MERKEZİ AÇILDI
6. AVCILARDAN ZEYTİN DALINA TAM DESTEK
6. TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 19 KİŞİ YAKALANDI
7. TONLARCA SAMAN KÜL OLDU
8. DURSUNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E SELAM
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti