Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

Türk Dünyası nevruz kutladı

Giriş Tarihi : 30 Mart 2013 Cumartesi
Türk Dünyası nevruz kutladı

Balıkesir Belediyesi’nin düzenlediği Nevruz programında Türk Dünyası sanatçıları sahne aldı. Kazak, Özbek, Kırgız ve Irak Türkmenlerinin katıldığı gecede yöresel oyunlar oynandı ve şarkılar söylendi.

Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu’nda düzenlenen Nevruz etkinliğine; Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Başkan Yardımcıları Ali Öztozlu ve Yusuf Özenç, İl Kültür Turizm Müdürü Abdullah Soykan ve Gençlik Spor İl Müdürü İlhan Aslan katıldı.

 
Kırgızistan, Özbekistan, Kazakistan, Gagavuzya, Irak Türkmenleri ve Çuvaşistan’dan gelen sanatçıların sahne aldığı gecede, şarkıcılar tempolu şarkıları ile izleyicileri coşturdu. Salonda Türk Bayraklarının yanı sıra Türki Cumhuriyetlere ait devletlerin bayraklarının da olduğu gözlendi. Etkinliğin Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin katkıları ile düzenlendiğini kaydeden Belediye Başkanı İsmail Ok, “Her fırsatta hemşehrilerimiz bize Balıkesir’de kültürel etkinliklerin azlığından dert yanıyorlar. Ancak, şuanda gördüğümüz tablo, boş sandalyeyi bırakın, 300 bin nüfuslu Balıkesir’in sığmaması gerekirdi. İnşallah önümüzdeki etkinliklerde Balıkesirlilerimizi daha fazla görmek ve vatandaşlarımızın salona sığmaması bizi daha da coşturacak ve bu tür etkinliklerin artmasına vesile olacaktır” dedi.
 
Kazakistan’dan gelen Şalkima Dans Topluluğu kendi yöresel oyununu oynarken, Özbek şarkıcı Murat Nasirov söylediği şarkı ile salonu coşturdu. Irak Kerkük Türkmenlerinin oyunlarını uzun süre alkışlayan vatandaşlar, kırmızılar içinde sahneye çıkan Kırgızistanlı şarkıcı Şahzade’nin şarkılarına tempo tuttu.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 6220
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti